BBC: Německý boj proti nenávisti, sociálním sítím hrozí pokuty dosahující desítek milionů eur

V Německu vznikl jeden z nejtvrdších zákonů na světě spojovaný se sociálními sítěmi. Podle BBC World Service německá vláda pomocí něj bojuje proti nenávistným příspěvkům. Jestliže sociální sítě nenávistný a trestný obsah nevymažou, tak jim hrozí pokuta dosahující až na 50 milionů euro.

Sociální sítě v Německu čelí pokutám dosahujícím až na 50 milionů eur. Budou je muset zaplatit za předpokladu, že se jim nepodaří odstranit „zjevně nelegální obsah“.

Počátkem října musí Facebook, YouTube a další sítě do 24 hodin odstranit příspěvky, které obsahují projevy nenávisti nebo jiných trestných činností. Zjevně nezákonný obsah musí být posouzen do sedmi dnů. Nový zákon je jeden z nejtvrdších na světě. Jeho nedodržením společnosti čelí pokutě dosahující na pět milionů euro. S ohledem na závažnost trestného činu se může ale vyšplhat i na dříve zmíněných 50 milionů eur.

Ve svém prohlášení Facebook oznámil, že sdílí cíl německé vlády v boji proti nenávistnému obsahu.

______________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Ve věku 89 let zemřela francouzská politička Simone Veilová. Šlo přitom o ženu, která přežila holokaust. Veilová byla ve Francii známou bojovníci za legalizaci antikoncepce a potratů. Usilovala o to v sedmdesátých letech minulého století v době, kdy působila na postu předsedkyně Evropského parlamentu. Liberální politička Veilová se vrátila do francouzské politiky v devadesátých letech dvacátého století. Francouzský prezident Emmanuel Macron označil tuto političku za inspirativní a nejlepší z Francie.

 

Americká hvězdná tenistka Venus Williamsová figurovala v automobilové havárii, při níž zemřel 78letý muž. Mluvčí policie Palm Beach Gardens na Floridě potvrdil vyšetřování vítězky Grand Slamu. K dopravní nehodě konkrétně došlo 9. června. Muž zemřel dva týdny po zranění. Policie se domnívá, že Williamsová samotnou nehodu zavinila. Její advokát s tímto obviněním ovšem nesouhlasí.

 

 To nyní přestaví a bude využívat charita pro postižené. Bývalá majitelka domu Gerlinde Pommerová se v prosinci odvolala proti parlamentnímu hlasování o zabavení jejího majetku. Soud uvedl, že se tímto rozhodnutím chtěl vyvarovat tomu, aby se majetek v Brunově nestal neonacistickou svatyní. Úřady chtějí, aby lidé dům nespojovali s bývalým nacistickým vůdcem. Hitler se narodil 20. prosince 1889 v pronajímané místnosti v nejvyšším patře budovy poblíž rakousko-německých hranic. Žil zde pouze několik měsíců. Pommerová uvedla, že ráz budovy mohl být přeměněn bez ohledu na to, zdali jej zabaví stát.

  

Tři bývalí manažeři energetických společností v Japonsku si vyslechli obvinění spojené s katastrofou v jaderné elektrárně ve Fukušimě. Jde o první trestní proces pojící se ke katastrofě, k níž došlo v roce 2011. Zemětřesení a následná vlna tsunami způsobila nejhorší jadernou havárii od roku 1986 v Černobylu. Všichni tři obvinění muži odmítají profesní odpovědnost pojící se k této tragédii. Důsledkem nehody se zranilo a zemřelo několik lidí. Jaderná katastrofa rovněž přinutila mnoho japonských občanů k opuštění jejich domovů. Zemětřesení a následná vlna tsunami si vyžádaly zhruba 18,5 tisíce obětí. Velké plochy po této tragédii zůstaly neobyvatelné. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Německý boj proti nenávisti, sociálním sítím hrozí pokuty dosahující desítek milionů eur Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Trump se s Putinem poprvé setká na summitu G20

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump se vůbec poprvé osobně setká se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem během summitu skupiny velkých ekonomik G20. Oznámil to Trumpů…

 2. Sony Music začne opět vyrábět vinylové desky

  Byznys ·

  Jedno ze tří největších hudebních vydavatelství světa, japonská firma Sony Music, obnoví po téměř 30 letech vydávání nahrávek na vinylových gramofonových deskách. Čtvr…

 3. Uber překročil hranici pěti miliard jízd

  Byznys ·

  Přední světový provozovatel alternativní taxislužby Uber překročil 20. května milník pěti miliard zprostředkovaných jízd. Sanfranciská společnost o tom ve čtvrtek info…

 4. Britská vláda těsně získala důvěru parlamentu

  Společnost ·

  Britský parlament dnes vyslovil důvěru vládě premiérky Theresy Mayové, když schválil vládní program na příští dva roky. Menšinový kabinet konzervativců, kteří nemají v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.