BBC: Největší výrobce brýlí na světě se sloučí se svým rivalem

Největší výrobce brýlí na světě, firma Luxottica, se spojí se svým největším rivalem francouzskou firmou Essillor. Pod Luxotticu spadají například brýle Ray-Ban nebo Oakley. Hodnota nově vzniklé firmy by podle rozhlasového vysílání BBC World Service měla dosahovat na 46 miliard eur.

Největší výrobce brýlí na světě firma Luxottica souhlasí se spojením s její největším konkurentem. Dojde tak k fúzi obrovských rozměrů. Italská firma Luxottica, pod níž spadají například brýle Ray-Ban nebo Oakley, se má sloučit s francouzskou firmou Essillor. Hodnota nově vzniklé firmy by pak měla dosáhnout na celkovou hodnotu 46 miliard eur.

Dohoda může rovněž usnadnit rozhodnutí o tom, kdo nahradí zakladatele firmy Luxottica Leonarda Del Vecchia. Tomu je v současnosti 81 let. Del Veccio je sirotek, který se stal nejbohatším mužem Itálie. Svoji společnost založil v roce 1961.

Díky sérii akvizic si firma zaručila pozici největšího výrobce brýlí na světě. V roce 1999 například odkoupila společnost Ray-Ban a v roce 2007 firmu Oakley. Italská společnost má rovněž uzavřené exkluzivní smlouvy s módními značkami Burberry, Dolce&Gabanna a Versace. Pro tyto módní giganty vyrábí brýle.

______________________________________________________________

BBC dále informuje:

Turecké nákladní letadlo na cestě z Hong Kongu do Istanbulu se zřítilo na vesnici v Kyrgyzstánu. Nehoda si vyžádala nejméně 37 lidských životů. Většinou jde o obyvatele vesnice nedaleko letiště Manas. Tam se piloti letadla snažili přistát, celou situaci ale komplikovala mlha. Letoun Boeing 747 TC-MCL zničil nejméně 15 domů. Mezi mrtvými jsou i děti. Letadlo patřilo společnost ACT Airlines a v Kyrgyzstánu mělo naplánované pouze mezipřistání. Letadlo by mělo být čtrnáct let staré. Podle předběžných informací se Boeing zřítil kvůli chybě pilota.

 

Jihokorejský speciální žalobce žádá o vydání zatykače pro ředitele technologického giganta Samsung I Če-jonga. Dědic Samsungu čelí obvinění z podplácení, zpronevěry peněz a křivé přísahy. Konkrétně měla firma podplatit přítelkyni a poradkyni sesazené prezidentky Pak Kun-hje. Společnost Samsung dávala dary neziskovým nadacím, které provozovala právě poradkyně Čche Son-sil. Soud nyní musí rozhodnout o tom, jak se postaví k vydání zatykače. Pokud se tak stane, tak I Če-jong bude vůbec prvním člověkem, který bude v souvislosti se skandálem zatčen.

 

Prohlášení nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že Severoatlantická aliance (NATO) je „zastaralá“, způsobuje obavy mezi členskými zeměmi. Řekl to německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. V rámci rozhovoru v New Yorku Trump také řekl, že německá kancléřka Angela Merkelová se dopustila obrovské chyby tím, že povolila vstup milionu migrantům do Evropy. Trump rovněž vyhrožoval se zavedením vysokých dovozních cel německým automobilkám. Společnosti jako jsou BMW, Volkswagenu a Daimleru investovaly do továren v Mexiku. Vsadily totiž na nižší náklady. Vyrobená auta by pak dovážely na americký trh. Trumpova slova spojená se zvyšováním cla ovšem mohou vše zkomplikovat.

 

Ve dvou hudebních klubech v mexickém letovisku Playa del Carmen mělo dojít ke střelbě. Oznámili to alespoň účastníci tamního festivalu elektronické hudby, kteří navštívili klub Blue Parrot. Očití svědci tvrdí, že mělo dojít k zastřelení pěti lidí. Informace zatím nebyla potvrzena. Další útok nahlásili účastníci festivalu v klubu The Jungle. Stalo sek v rámci desátého ročníku festivalu BMP Music, který je oblíbený zejména u zahraničních turistů. Především jej navštěvují turisté ze Spojených států a Velké Británie. Střelby v mexických klubech nejsou ničím neobvyklým. Většinou jde o násilnosti pod režií tamních gangů. Zločinecké organizace ovšem většinou útočí na místa, která navštěvují členové gangů.  

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Největší výrobce brýlí na světě se sloučí se svým rivalem Foto: NorGal / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.