BBC: Navalného opět zadržela policie

V Rusku došlo k zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného. Stalo se tak poté, co Navalný vyzval své příznivce k nepovolenému protestnímu pochodu v Moskvě. Lidé tak mají jeho pomocí poukázat na korupci v Rusku. O zatčení informovala podle BBC World Service Navalného žena prostřednictvím Twitteru.

Ruský vůdce opozice Alexej Navalný byl zatčen ve svém domě. Stalo se tak před plánovanou nelegální demonstrací, k níž má dojít v pondělí v centru Moskvy. O události informovala Navalného žena. K jeho zadržení mělo dojít konkrétně ve vchodu do Navalného panelového domu. Opoziční lídr dříve vyzval své příznivce, aby se zúčastnili shromáždění proti korupci. 

Úřady Navalnému demonstraci povolily zorganizovat na jiném místě, opoziční lídr ji však chce přesunout do centra kvůli údajným snahám úřadům ponížit demonstranty. Státní zastupitelství již varovalo, že policie zasáhne proti všem neautorizovaným akcím.

Podle posledních zpráv manželka Navalného ohlásila, že jejího manžela úřady před plánovaným protestem zadržely v jeho domově. Na východě Ruska v posledních dnech policie zatýkala na protivládních akcích. Ve Vladivostoku zadržela nejméně deset lidí.

______________________________________________________________

BBC dále informuje:

Kurz libry se po pátečním propadu v reakci na výsledky britských parlamentních voleb stabilizoval. Libra se ustálila na 1,2739 dolaru a klesla o 0,1 procenta na 1,1367 eura. Podle analytiků nyní trhy čekají, zda a případně jak se změní přístup britské vlády k odchodu Británie z Evropské unie. Ve čtvrtečních parlamentních volbách ztratili konzervativci Theresy Mayové většinu, čímž se země propadla do politické nejistoty. Mayová doufala v posílení svého postavení před počátkem vyjednávání o Brexitu. Nyní vyjednává podporu se severoirskou Demokratickou unionistickou stranou.

  

Manželka amerického prezidenta Melania Trumpová a jejich syn Barron se nastěhovali do Bílého domu. Učinili tak pět měsíců poté, co byl Donald Trump jmenován do funkce hlavy Spojených států. Melania Trumpová se synem zůstávala v New Yorku, kde jedenáctiletý chlapec dokončil školní rok. Některé hlasy vnímaly rozhodnutí prezidentovy manželky jako zvláštní: šlo o první choť prezidenta USA, která se do hlavního města nepřestěhovala ihned s manželem.

 

Letadlo společnosti China Eastern Airlines se muselo po vzletu vrátit zpět na letiště v Sydney poté, co se v souvislosti s technickou poruchou objevila díra v krytí letadlového motoru. Letadlo směřovalo ze Sydney do Šanghaje, pilot však zhruba po hodině letu nahlásil technické problémy a obrátil letoun zpátky do Austrálie. Pasažéři letu strávili noc v Sydney. Médiím vypověděli, že v letadle ucítili zápach spáleniny.  Problémy Airbusu A330 skončily bez zranění, letadlo jde do opravy.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Navalného opět zadržela policie Foto: ČTK/AP/Uncredited

reklama

Další články

  1. Toyota prodala svůj zbývající podíl v Tesle

    Byznys ·

    Japonská automobilka Toyota Motor prodala svůj zbývající podíl 1,43 procenta v americkém výrobci elektrických aut Tesla. Toyota byla jedním z prvních investorů v Tesle…

  2. Trump odvolá vstřícné kroky vůči Kubě

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump příští týden odvolá některá vstřícná opatření vůči Kubě, která před třemi lety v rámci normalizace vztahů zavedl jeho předchůdce Barack…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.