BBC: Nabíjení telefonů v kavárnách zdarma je pravděpodobně u konce

Jedna vídeňská kavárna zavedla „poplatek za nabíjení“. Majitelka kavárny tak reaguje na „extrémní“ zákazníky, kteří své telefony nabíjejí dlouhé hodiny. Poplatek se podle BBC World Service vztahuje i na laptopy, tablety a násobí se počtem nabíjených zařízení. 

Nabíjení telefonů v kavárnách zdarma je pravděpodobně u konce. Jedna vídeňská kavárna zavedla „poplatek za nabíjení“. Majitelka kavárny tak reaguje na „extrémní“ zákazníky, kteří své telefony v kavárně nabíjejí dlouhé hodiny. Nabití telefonu po dobu 15ti minut během pití kávy je podle ní v pořádku. Delší nabíjení však bude zpoplatněno poplatkem ve výši 1 euro, který bude připočten k účtu za konzumaci. Tento poplatek se vztahuje také na laptopy, na tablety a násobí se počtem nabíjených zařízení.

„Vedu kavárnu, nikoli internetovou kavárnu,“ citovala kavárnici podle BBC agentura Reuters. „Jde to stále více a více do extrémů. Lidé přicházejí a myslí si, že je vše přístupné a zdarma,“ říká majitelka kavárny.

Zatímco někteří lidé poplatek za nabíjení ospravedlňují, jiní na druhé straně argumentují tím, že cena je příliš vysoká.  

______________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Ve čtvrtek byly v souvislosti se smrtí Kim Čong-nama, bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una, zadrženy další dvě osoby. Jedná se o ženu s indonéským pasem a jejího domnělého přítele z Malajsie. Další žena s vietnamským pasem byla zadržena již dříve. Kim Čong-nam zemřel v pondělí poté, kdy byl na letišti v malajsijském Kuala Lumpur otráven během čekání na nástup do letadla. Výsledky pitvy Kim Čong-nama, která již byla podle policie dokončena, zatím nebyly zveřejněny.

 

Čtyřiašedesátiletá Španělka porodila zdravá dvojčata. Holčička a chlapeček se narodili císařským řezem v nemocnici ve městě Burgos v severní části Španělska. Podle španělských médií podstoupila žena umělé oplodnění ve Spojených státech amerických. V roce 2012 porodila holčičku, která se později dostala do péče sociálních orgánů, a to kvůli obavám souvisejícím s nedostatečnou péčí. Podle sociálních pracovníků holčička vyrůstala v izolaci, nebyla dostatečně oděna a trpěla špatnou osobní hygienou. O dvojčatech zatím nebylo nijak rozhodnuto. Matce i dětem se daří dobře.

 

Thajská policie ve čtvrtek provedla zátah v budhistickém chrámu na předměstí Bangkoku. Cílem operace bylo zadržet mnicha podezřelého v souvislosti s údajným praním špinavých peněz. Policie do chrámu vtrhla poté, kdy předchozí pokusy o zadržení dotyčné osoby byly zmařeny přítomností tisíců jeho stoupenců, kteří na místo dorazili, aby tak mnichovi vyjádřili svou podporu. Duchovní vůdce se pravděpodobně ukrývá uvnitř chrámového komplexu, který ve čtvrtek policie obsadila a bude jej postupně prohledávat. Thajsko je od převratu v roce 2014 pod vojenskou nadvládou.

 

Prezident Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA Gianni Infantino se vůbec neznepokojuje v souvislosti s hrozbou řádění fotbalových fanoušků během konání mistrovství světa ve fotbale v Rusku v roce 2018. Během EURA 2016 došlo v Marseille k násilným střetům mezi ruskými a anglickými fanoušky. Jeden ruský fanoušek prohlásil v dokumentu BBC, který bude ve čtvrtek vysílán, že problémy během mistrovství světa v Rusku v příštím roce stoprocentně budou. Gianni Infantino také řekl, že mistrovství světa ve fotbale v roce 2026 by mohlo společně pořádat několik států.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Nabíjení telefonů v kavárnách zdarma je pravděpodobně u konce Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Lenovo zaznamenalo pokles čistého zisku o 67 %

    Byznys ·

    Čistý zisk největšího světového výrobce osobních počítačů Lenovo Group se ve třetím fiskálním čtvrtletí snížil o 67 procent na 98 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). …

  2. Verizon se přiblížil nové dohodě o koupi Yahoo

    Byznys ·

    Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se přiblížil dosažení nové verze dohody o převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo. Ta má zah…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.