BBC: Mladí Američané se odvracejí od prezidentské kampaně; ženy pijí více alkoholu než dříve

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že mladí Američané se odvracejí od americké prezidentské kampaně. Jsou totiž nespokojení se současným výběrem kandidátů. BBC si dále všímá toho, že nová studie australských vědců ukazuje, že ženy narozené koncem 20. století se téměř vyrovnají mužům v konzumaci alkoholu.

Mladí Američané, kteří tvoří značnou část potenciálních voličů, se odvrací od americké prezidentské kampaně. Pravděpodobnost, že Američané ve věku 18 až 34 let nebudou volit, je podle nového průzkumu o něco vyšší než před čtyřmi lety. Mladí jsou podle politologů nespokojení se současným výběrem kandidátů. Je tomu tak v případě republikánů i demokratů. Průzkumy uvádějí, že pouze 52 procent dotazovaných ve věku 18 až 34 let chce přijít 8. listopadu k prezidentským volbám. V roce 2012 si svou účastí bylo jisto 56 procent dotazovaných. Průzkum se uskutečnil ve všech padesáti státech.
 
Při nočním útoku militantních islamistů na policejní kolej v pákistánské Kvétě zahynuly desítky policejních rekrutů. Podle úřadů do budovy vstoupili tři sebevražední atentátníci s vestami plnými výbušnin a začali střílet. Všichni tři byli při útoku zabiti, dva z nich se odpálili. Policie z budovy evakuovala stovky lidí. K útoku se zatím nepřihlásila žádná teroristická organizace, úřady nicméně viní odnož radikální sunnitské skupiny Laškar Džangví. Kvéta je správním střediskem provincie Balúčistán, bohaté na ropu, zemní plyn a nerosty. Oblast je od roku 2004 dějištěm konfliktu mezi separatisty a pákistánskou armádou. Bojovníci za nezávislost obviňují vládu, že sice v provincii těží přírodní zdroje, ale ze získaných prostředků nic nedává na zlepšení situace chudého obyvatelstva.
 
Zástupci venezuelské vlády a opozice se setkají na krizových rozhovorech díky intervenci papeže Františka. Oznámil to Vatikán. V zemi zuří protesty kvůli blokaci referenda o odvolání socialistického prezidenta Nicoláse Madura. K překvapivému zvratu přišlo po setkání prezidenta s papežem v předem neohlášené návštěvě. Politické napětí ve Venezuele, která se již několik let zmítá v hluboké ekonomické krizi, vzrostlo po rozhodnutí volební komise z minulého týdne. Komise pozastavila proces odvolání prezidenta kvůli vyšetřování údajných podvodů v předchozí etapě shromažďování podpisů za referendum.
 
Nová studie australských vědců ukazuje, že ženy narozené koncem 20. století téměř dohonily muže v konzumaci alkoholu. Studie, která zkoumala zvyky čtyř milionů lidí narozených mezi lety 1891 a 2001, demonstrovala, že muži v minulosti mnohem více konzumovali alkohol a kvůli tomu se potýkali se zdravotními problémy. V poslední generaci dospívajících jsou rozdíly mezi oběma pohlavími co do konzumace alkoholu a problémů s alkoholem mnohem menší. Zatímco v generaci narozené kolem roku 1990 pilo alkohol dvakrát více mužů než žen, v generaci narozené o desetiletí později pilo pouze 1,1 mužů více než ženy. Podobně se vyrovnala i zdravotní rizika.
  
V sedmapadesáti letech zemřel v neděli zpěvák skupiny Dead or Alive Pete Burns. Podle manažera kapely zemřel na srdeční zástavu. Burns se prosadil v osmdesátých letech. S kapelou hodně využívali klávesy a inspirovali se gotickou image. V novém tisíciletí se Burns zaměřil na televizní zábavu, v roce 2006 se účastnil reality show Big Brother a poté  Výměny manželek celebrit.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Mladí Američané se odvracejí od prezidentské kampaně; ženy pijí více alkoholu než dříve Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů

    Byznys ·

    Člověk žije jenom jednou. Proto by měl trpělivě přemýšlet nad svoji pracovní kariérou. V práci je totiž velkou část svého života a pravidelné očekávání konce směny se …

  2. Belgie dohodu s Kanadou nepodepíše

    Byznys ·

    Belgický premiér Charles Michel oznámil předsedovi unijních summitů Donaldu Tuskovi, že Belgie nyní nemůže podepsat unijní obchodní dohodu CETA s Kanadou. Michel to po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.