BBC: Manželka Trumpa okopírovala projev Obamové; afghánský mladík měl v bytě vlajku IS

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že manželka republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa Melanie byla v rámci sjezdu Republikánské strany obviněna z okopírování projevu první dámy Michelle Obamové. BBC si dále všímá toho, že v pokoji afghánského mladíka, který napadl cestující v regionálním vlaku u bavorského města Würzburg, byla nalezena vlajka Islámského státu. 

Manželka Donalda Trumpa Melanie si v rámci prvního dne národního sjezdu Republikánské strany získala svoji pozornost. Stalo se tak poté, kdy přednesla svůj projev, v němž opěvovala svého manžela. Kvůli tomu nicméně čelí obvinění z okopírování projevu Michelle Obamové. Ten přitom manželka současného amerického prezidenta přednesla v roce 2008. 

 

V pokoji afghánského mladíka byla nalezena ručně namalovaná vlajka samozvaného Islámského státu. Stalo tak poté, co sedmnáctiletý afghánský uprchlík napadl v pondělí večer sekyrou a nožem cestující v regionálním vlaku u bavorského města Würzburg. Během toho zranil čtyři lidi z Hong Kongu. Dva z toho mají vážná zranění. Policie jej zastřelila poté, co se pokoušel o útěk. Podle jednoho ze svědků křičel heslo Alláhu Akbar, což v překladu znamená Bůh je velký.

 

Nejméně 26 lidí uhořelo ve tchajwanském autobuse ve městě Taoyuan. Požár vypukl poté, co autobus narazil na místní dálnici do svodidel. Podle tchajwanské tiskové agentury v autobuse cestovali čínští turisté, kteří směřovali na letiště, odkud měli odletět zpět do Číny. Dopravní nehodu nepřežil nikdo z cestujících.

 

Filipínský nejvyšší soud zprostil viny bývalou prezidentku země Glorii Macapagala Arroyovou. Ta strávila téměř pět let v nemocničním zařízení, kde čelila obvinění ze zneužití prostředků určených na charitu.Měla přitom zpronevěřit částku dosahující hodnoty 7,8 milionů dolarů. Nejvyšší soud uvedl, že politička byla osvobozena kvůli nedostatečným důkazům.

 

Odborníci se snaží objasnit skutečnost, jak je možné, že se americká pečovatelka nakazila virem zika poté, co se starala o starého nakaženého muže. Až dosud se předpokládalo, že virus šíří pouze komáři a nebo prostřednictvím sexuálního styku. Pečovatelka z Utahu se přitom nedostala do kontaktu s těmito rizikovými faktory. Odborníci stále zdůrazňují, že šance šíření viru z jedné osoby na druhou, aniž by došlo k pohlavnímu styku, je stále velmi nepravděpodobně a vzácné. 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad. 

BBC: Manželka Trumpa okopírovala projev Obamové; afghánský mladík měl v bytě vlajku IS Foto: ČTK/AP/Karl-Josef Hildenbrand: němečtí policisté vyšetřují případ spojený s afghánským uprchlíkem

reklama

Další články

  1. KLDR provedla zkoušku trojice balistických raket

    Společnost ·

    Severní Korea dnes podle informací Jižní Koreje opět provedla zkoušku balistických raket. Soulu tvrdí, že KLDR odpálila trojici střel, které dopadly po 500 až 600 kilo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.