BBC: Let MH370 se podle nové analýzy zřítil rychle a nekontrolovaně do Indického oceánu

Australský úřad pro bezpečnost dopravy (ATSB) zveřejnil novou analýzu dvou objevených vztlakových klapek ztraceného letu MH370. Podle ní se Boeing 777, který v březnu 2014 letěl z Kuala Lumpuru do Pekingu, zřítil rychle a nekontrolovaně do Indického oceánu. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Let MH370 se s největší pravděpodobností rychle a nekontrolovaně zřídil do Indického oceánu. Informace vyplývají z nového reportu. Boeing 777 zmizel v březnu roku 2014 při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě.

I navzdory rozsáhlému pátrání nebyla nalezena žádná stopa po trupu letadla. Australský úřad pro bezpečnost dopravy (ATSB) uvedl, že analýza dvou objevených vztlakových klapek ukázala, že nebyly v poloze pro přistání, když letadlo ztroskotalo do Indického oceánu. Data ze satelitu rovněž zaznamenala „vysokou a narůstající rychlost při klesání“, informuje dále nová zpráva.

Pátrací týmy z Číny, Austrálie a Malajsie již prohledaly podmořské dno o rozloze 120 tisíc kilometrů čtverečních. Pokud nedojde k významnému objevu, tak vyhledávání skončí začátkem příštího roku. Pouze 20 objevených úlomků bylo definitivně nebo vysoce pravděpodobně identifikováno jako chybějící kusy z letu MH370. 

________________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Francouzské úřady zahájily přemístění 1500 dětí z uprchlického tábora v Calais zvaného „Džungle“. Stalo se tak týden poté, co začala jeho likvidace. Dva autobusy přepravily první skupinu nezletilých v 8:30. Děti, které nemají žádný doprovod, budou převezeny do přijímacích středisek po celé Francii. Opouštějí tak místo, kde žily v upravených přepravních kontejnerech. Doufaly přitom, že se dostanou do Velké Británie. Spojené království se s Francií dohadují o tom, kam by děti měly jít. Francie přitom naléhá na Británii, aby jich přijala na své území větší množství. Doposud přitom přijala kolem 270 dětí, které mají příbuzné v Británii nebo jsou považovány za obzvláště zranitelné. 

 

Irácké jednotky se snaží vyčistit Mosul od islamistů ze samozvaného Islámského státu. Kontrolují tak každý dům ve městě. Armáda se pohybuje s velkou opatrností kvůli obavám z nečekaných přepadů podniknutých pomocí tajných tunelů a pastí. Wolfgang Gressmann z Norské rady pro uprchlíky mezi tím varoval před tím, že 1,2 milionů životů civilistů je ve vážném nebezpečí. Elitní protiteroristické jednotky obsadily východní část města zvanou jako Kukjali a dosáhly více zastavěné části nazývané jako Karama. Stalo se tak v úterý poté, co se poprvé dostaly do města. Radikálové, kteří se rozhodli odporovat, byli zabiti. Naproti tomu ostatní členové IS utekli hlouběji do města. 

 

Jihokorejští prokurátoři požadují zatykač pro vlivnou poradkyni prezidentky Čche Son-si. Aktuální skandál ohrožuje přitom existenci správy současné prezidentky Pak Kun-hje. V souvislosti se skandálem proběhla policejní prohlídka osmi bank. Poradkyně čelí obvinění ze zpronevěry peněz. Měla rovněž využívat blízkého vztahu s prezidentkou k tomu, aby vyvíjela nátlak na firmy a nutila je finančně přispívat spřízněným fondům. Dále měla zasahovat do státních záležitostí a mít přístup k tajným dokumentům.

 

Společnost Sony Music se omluvila za rozruch, který způsobila její japonská hudební kapela. Pozdvižení způsobil koncert v Jokohamě, na kterém se dívky ze skupiny Keyakizaka46 oblékly v rámci Halloweenu do kostýmů připomínají nacistickou symboliku. Dívky na sobě měly oblečené černé pláště a čepice, které nápadně připomínaly uniformy SS. Na podobnost s uniformami Hitlerovy brutální polovojenské jednotky poukázali uživatelé na sociálních sítích.

 

Demokratická kandidátka na prezidentku Spojených států amerických Hillary Clintonová vystupňovala své útoky na protivníka Donalda Trumpa. Napadla jej za to, že šikanuje ženy pro jejich vzhled. Clintonová rovněž řekla, že Trump třicet let ponižoval, degradoval, urážel a napadal ženy. Republikánský rival mezitím označil Clintonovou za zkorumpovanou a řekl, že ona může navždy zničit americký zdravotnický systém. Série útoků přichází poté, co boj o prezidenta USA vstupuje do posledního týdne. Průzkumy veřejného mínění mezitím ukazují, že boj je stále vyrovnanější.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Let MH370 se podle nové analýzy zřítil rychle a nekontrolovaně do Indického oceánu Foto: ČTK/AP/Lucas Marie

reklama

Další články

 1. Jak se Airbus stal létající legendou

  Byznys ·

  Evropský výrobce letadel Airbus minulý měsíc překročil významný milník. Singapurským aerolinkám dodal své 10 000. letadlo. Je to o to impozantnější, když letos slaví j…

 2. Kolik vědy se vejde do tří minut?

  ·

  Věda potřebuje neustále nové talenty. Jednou z cest, jak pro ni mladé lidi nadchnout, je skrze její popularizaci. Prostředkem, který jde tomuto trendu naproti, jsou na…

 3. BBC: Čína představila svou novou stíhačku J-20

  Společnost ·

  Čína poprvé veřejně představila svou novou stíhačku J-20. Stroj s dlouhým doletem a schopností vyhnout se radarům armáda představila na letecké show v jihočínském měst…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.