BBC: Le Penová požaduje ukončení bezplatného vzdělávání pro děti cizinců

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že francouzská nacionalistická politička Marine Le Penová požaduje ukončení bezplatného vzdělávání pro děti cizinců. V rámci svého projevu uvedla, že s cizinci nemá problém. Na druhou stranu ale nemohou očekávat, že o ně bude ve Francii postaráno. 

Francouzská nacionalistická politička Marine Le Penová požaduje ukončení bezplatného vzdělávání pro děti cizinců. V rámci svého projevu v Paříži uvedla kandidátka na francouzskou prezidentku, že proti cizincům nic nemá. Pokud ovšem přijdou do Francie, nemohou očekávat, že o ně bude postaráno.

Le Penová je považována za jednoho z hlavních favoritů v jarních prezidentských volbách. Poslední průzkumy veřejného mínění naznačují, že jejím hlavním rivalem se stane středopravicový kandidát Francois Fillon. Ten zvítězil v francouzských primárkách tradiční pravice, když porazil Alaina Juppého. 

Le Penová převzala vedení Národní fronty po svém otci téměř před šesti lety. Národní strana se soustředí na problematiku kolem uprchlíků a deportace ilegálních přistěhovalců ze země. Rovněž bojuje za vystoupení z Evropské unie. 

________________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Bývalý francouzský ministr financí Jérome Cahuzac byl odsouzen na tři roky vězení kvůli daňovému podvodu a praní špinavých peněz. Jde přitom o bývalého ministra z vlády prezidenta Francoise Hollandea. Soud v Paříži uvedl, že Cahuzac spáchal zločiny „mimořádné“ vážnosti. Cahuzac podal demisi v roce 2013 poté, co vyšlo najevo, že tajil své švýcarské konto a transakce. Celá záležitost způsobila pobouření veřejnosti a stala se ostudou pro prezidenta Hollandea. 

 

Ve Spojených státech amerických poprvé za více než dvě desetiletí klesla průměrná délka života. Údaje z Národního centra pro zdravotnické statistiky ukázaly, že průměrný věk u mužů klesl ze 76,5 let v roce 2014 na 76,3 v roce 2015. Ženy se v roce 2014 dožívaly průměrného věku 81,3 let. V roce 2015 oproti tomu v průměru 81,2 let. Snižující se věk úmrtnosti lidí je způsobenzvýšeným výskytem srdečních chorob, demence a náhodného úmrtí kojenců. Průměrná délka života se ve většině států zlepšovala od druhé světové války. 

 

Červený kříž uvedl, že evakuoval 148 převážně zraněných a starších civilistů, které objevil v jedné z částí syrského města Aleppo, které obsadila armáda. Několik dní byli uvězněni v jednom z městských domů ve chvíli, co docházelo k těžkým bojům. Velké množství zachráněných lidí bylo těžce zraněno a nebylo schopno pohybu. Jedenáct lidí zemřelo před tím, než se k nim dostal Červený kříž. Během posledních tří týdnů ozbrojené síly obsadily asi 75 procent východního Aleppa, které kontrolovali rebelové po dobu čtyřech let. 

 

Hackeři zaútočili na internetové stránky volební komise v Ghaně. Stalo se tak ve chvíli, kdy dochází k přepočítávání hlasů po sporných volbách. Komise uvedla, že webové stránky znovu běží bez problémů. Středeční volby proběhly v poklidu. Hlasování v jednom volebním obvodu bylo ovšem odloženo na čtvrtek. Volební lístky se totiž nepodařilo dovést do dané lokality včas. Ghanský prezident čelí silné kritice od opozice. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Le Penová požaduje ukončení bezplatného vzdělávání pro děti cizinců Foto: Frederic Legrand - COMEO / shutterstock.com: Marine Le Penová

reklama

Další články

  1. Vzestup a pád pečlivého protokoláře Forejta

    Společnost ·

    V úterý nastal konec spekulacím ohledně ředitele protokolu Pražského hradu Jindřicha Forejta. Ten totiž z osobních a zdravotních důvodů rezignoval na svůj post. Jeho p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.