BBC: Krize v syrském Aleppu přerůstá v katastrofu; Nestlé ukončilo spolupráci s IAAF

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o varování humanitárních organizací poukazujících na krizi v syrském Aleppu, která přerůstá v katastrofu. BBC si dále všímá toho, že potravinářský koncern Nestlé ukončil sponzorství Mezinárodní asociaci atletických federací (IAAF). Důvodem jsou obavy o svou reputaci. Organizací totiž otřásá dopingový skandál.

Jižní Korea v reakci na nedávné jaderné a raketové testy svého severního souseda začala ve čtvrtek stahovat personál z průmyslového areálu na hranicích, který provozují obě země společně. Stahuje také některé vybavení a suroviny. Rozhodnutí následovalo po středečním přerušení provozu. Jižní Korea tvrdí, že finance z jejích investic sever využívá k vývoji jaderných zbraní a raket. Areál měl být symbolem spolupráce mezi oběma zeměmi.
 
Senát Spojených států amerických jednohlasně schválil zpřísnění sankcí vůči Severní Koreje ve světle nedávných jaderných a raketových testů. Sankce jsou zaměřené proti vyzbrojování země a porušování lidských práv.
 
Svůj boj o křeslo amerického prezidenta ukončili dva další republikánští kandidáti. Chris Christie stáhnul svou kandidaturu po posledních primárkách ve státě New Hampshire, kde skončil na šestém místě. Ze souboje odstoupila rovněž jediná žena na republikánské kandidátce, Carly Fiorina. Po jejich odchodu zbývá sedm republikánských kandidátů.
 
Americké ministerstvo spravedlnosti se obrátilo na soud ve snaze donutit město Ferguson ve státě Missouri, aby provedlo domluvenou reformu policejních složek. Policista v tomto městě v roce 2014 zastřelil neozbrojeného černošského chlapce. Incident rozpoutal vlnu protestů. Šetření ukázalo, že policejní složky ovlivňují rasové předsudky. Město mělo provést reformu.
 
 
Americká FBI zasahuje v přírodní rezervaci Malheur v Oregonu, kde se zbývající čtyři členové ozbrojené skupiny rančerů odmítají vzdát. Již více než měsíc obléhají rezervaci na protest proti zatčení dvojice dalších rančerů kvůli tomu, že měli pálit federální půdu. Poslední čtveřice se odmítla vzdát i přesto, že vůdce skupiny byl již v lednu zatčen.
 
Krize v syrském Aleppu podle varování humanitárních organizací přerůstá v katastrofu. Podle dostupných informací ve městě na severozápadě země poslední dva týdny nefunguje zásobování vodou. Syrská vláda se pokouší se vzdušnou pomocí Ruska znovu získat kontrolu nad těmito částmi města, které padly do rukou povstalců. Kvůli současným bojům muselo v oblasti kolem padesáti tisíc lidí opustit své domovy, varuje Mezinárodní výbor Červeného kříže.
 
Potravinářský koncern Nestlé ukončil sponzorství Mezinárodní asociaci atletických federací, protože se obává o svou reputaci. Organizací otřásá rozsáhlý dopingový skandál. Společnost Nestlé sponzorovala dětský atletický program. Rozhodnutí má okamžitou platnost. V lednu vypověděl sponzorství výrobce sportovního oblečení a potřeb, společnost Adidas.
 
 
Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.
BBC: Krize v syrském Aleppu přerůstá v katastrofu; Nestlé ukončilo spolupráci s IAAF Foto: Ken Wolter / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.