BBC: Kondice britského hospodářství se dramaticky zhoršuje; filmová mánie v Indii

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že rozhodnutí Britů o vystoupení z Evropské unie (EU) vede k dramatické zhoršení tamního hospodářství. Vypovídají o tom data z indexu Markit a indexu nákupních manažerů. BBC si dále všímá toho, že poslední snímek indického filmového herce Rajinikantha rozpoutal mánii po celé zemi. Film s názvem Kabali přišel do kin dnes a na prodeji práv vydělal ještě před svým uvedením 30 milionů dolarů.

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přislíbil v rámci svého projevu v Clevelandu vynaložení většího úsilí na řešení hrozeb, kterým Spojené státy čelí. Trump v americkém státě Ohio přijal republikánskou nominaci a řekl, že ve státě brzy skončí zločin a násilí postihující jeho národ. Americký miliardář rovněž řekl, že jeho prezidentský mandát předznamená novou éru Ameriky. Obyčejní lidé se dostanou na první místo.

 

Britské rozhodnutí o vystoupení z Evropské unie (EU) vede k dramatickému zhoršení tamního hospodářství. Horší výsledky Spojené království nezaznamenalo jen po finanční krizi. Data z indexu Markit včetně indexu nákupních manažerů poukazují v červenci na pokles tamního hospodářství na 47,7 bodů. Jde přitom o nejnižší úroveň od dubna roku 2009. Odvětví výroby a služeb zaznamenalo pokles produkce a zakázek. Vývozu se naopak důsledkem oslabení libry dařilo.

 

V rámci australské kampaně zaměřené na bezpečnost silničního provozu byl vytvořen dokonalý model postavy, který má přežít autonehodu. Na realisticky vypadající postavu, takzvaného Grahama, není příliš vábný pohled. Vypadá tak trochu jako z jiné planety. Graham má širokou silnou lebku bez jakéhokoli krku. Hlava je zasazena přímo do nafukovacího hrudníku, který se chová jako airbag. Renomovaný umělec Patricia Piccinini vytvořil umělecké dílo ve spolupráci s vedoucím lékařem traumatologie a odborníkem na silniční havárie. Model postavy byl navržen tak, aby ilustroval zranitelnost člověka na silnici.

Zdroj: Twitter/@ReutersIndia

Indická filmová superstar Rajinikanth, který má takové fanoušků, že si o něm mohou největší hvězdy Hollywoodu nechat jen zdát, vydal svůj poslední film Kabali. Stovky tisíc fanoušků se hrnou do kin po celé Indii. Některé firmy daly dokonce volno zaměstnancům. Na prodeji práv film ještě před svým uvedením vydělal 30 milionů dolarů. Od pátku film promítá po celé Indii více než 12 tisíc kinosálů.

 

Nad Bengálským zálivem se ztratilo indické vojenské letadlo s více než 20 lidmi na palubě. Informaci potvrdilo indické vojenské letectvo (IAF). Letoun Antonov-32 vzlétl z letiště Chennai v 8:30 místního času. Se svým servisním týmem směřoval na strategické ostrovy poblíž Malacca Straits, kde má Indie vojenskou základnu. Mluvčí tamního námořnictva uvedl, že průzkumná letadla a lodě nyní pátrají po zmizelém letounu.

 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad. 

 

BBC: Kondice britského hospodářství se dramaticky zhoršuje; filmová mánie v Indii Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.