BBC: Komunikační tým Bílého domu se třese v základech, jeho ředitel rezignoval

Ředitel pro komunikaci Bílého domu Mike Dubke rezignoval na svoji funkci. Tato skutečnost dokresluje podle rozhlasového vysílání BBC World Service zmatky v komunikačním týmu amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Ředitel komunikací Bílého domu Mike Dubke rezignoval na svoji funkci. Stalo se tak pouhé tři měsíce poté, co jej najal na tento post americký prezident Donald Trump.

Zkušený republikánský stratég Dubke byl dosazen na tento post, aby změnil mediální strategii Bílého domu. Důsledkem tohoto nového otřesu zastoupí Dubkeho na pozici současný tiskový mluvčí Sean Spicer. Tato zpráva následuje tvrzení vypovídající o zmatcích v komunikačním týmu Bílého domu. 

Prezident Trump je údajně z komunikačního týmu Bílého domu frustrovaný. Nedávno vznesl myšlenku, že by zrušil každodenní informační briefingy. Ty by pak byly jednou za čtrnáct dní. 

______________________________________________________________

BBC dále informuje:

Ve věku 83 let zemřel v noci na dnešek bývalý panamský diktátor Manuel Noriega. Bývalý lídr Panamy se před několika měsíci podrobil operaci mozku, po které se potýkal s vážnými komplikacemi včetně vnitřního krvácení. Noriega ovládal Panamu od roku 1983. V nemilost Spojených států upadl koncem 80. let kvůli vazbám na kolumbijský drogový kartel. Svržen byl při americké vojenské invazi v roce 1989. V roce 1992 byl Noriega v USA odsouzen ke 40 letům vězení za obchod s drogami, vydírání a praní špinavých peněz. Kvůli svému vážnému stavu byl v lednu propuštěn do domácího vězení.

 

Jihovýchod Bangladéše dnes ráno zasáhl ničivý cyklon Mora. Do oblasti mezi přístavy Cox Bazar a Chitagong přinesl prudký vítr a silný déšť. Úřady před bouří evakuují přes milion obyvatel a na řádění živlu se připravuje i Barma a Indie. Cyklon se do Bangladéše přesunul ze Srí Lanky, kde způsobil sesuvy půdy. Při nich zahynulo nejméně 180 lidí.

 

Slavného amerického golfistu Tigera Woodse v pondělí na Floridě zadržela policie a obvinila ho z řízení pod vlivem návykových látek. Woods odmítl spekulace, že řídil pod vlivem alkoholu. Podle svých slov měl neočekávanou reakci po požití léku předepsaného lékařem. Média však komentují snímek pořízený policií, na kterém je Woods zarostlý a unavený. Jednačtyřicetiletý sportovec je v současnosti v rekonvalescenci po nedávné operaci zad. Čtrnáctinásobný vítěz hlavních golfových šampionátů podstoupil operaci zad už v roce 2015 a na hřiště se vrátil až po 15 měsících loni v prosinci. Woods však nevyhrál od roku 2013 žádný turnaj, poslední velký titul má z roku 2008. V roce 2009 navíc o Woodsovi psala všechna světová média v souvislosti s jeho milostnými aférami a následným rozvodem.

 

Britská konzervativní premiérka Theresa Mayová a šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn se v pondělí objevili v předvolební televizní debatě, kde vysvětlovali svůj politický program. Mayová hájila kontroverzní reformu sociální péče, zatímco Corbyn musel zodpovídat dotazy na své plány na zvýšení daní či komentovat vojenské zásahy dronů. Lídři dvou hlavních stran se v pořadu neobjevili společně, protože Mayová odmítla debatu tváří v tvář. Pořad odvysílala televize Sky News a Channel 4. Předčasné volby, které se budou konat 8. června, si premiérka prosadila s argumentem, že vláda potřebuje mít co nejsilnější pozici v jednáních o odchodu země z Evropské unie. Konzervativci chtějí takzvaný tvrdý brexit, tedy odchod z jednotného trhu kvůli snaze omezit přistěhovalectví. Ostatní strany tento plán vesměs kritizují.

 

Australská vláda předložila parlamentu návrh nového zákona, který má znemožnit usvědčeným sexuálním násilníkům získat pas. Ministr spravedlnosti Michael Keenan uvedl, že pokud zákon projde parlamentem, dotkne se kolem 20 000 osob, které si odpykaly trest, ale zůstávají pod dohledem úřadů. O pas si budou moci zažádat až tehdy, když jim dohled skončí. „Zatím žádná země ještě nepodnikla takovýto krok, který zabrání jejím občanům, kteří zneužívají děti, vycestovat do cizích zemí, které jsou v tomto směru zranitelnější,“ uvedl Keenan. V minulém roce vycestovalo z Austrálie do zahraničí 800 usvědčených sexuálních násilníků.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

BBC: Komunikační tým Bílého domu se třese v základech, jeho ředitel rezignoval Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Travolta daroval své letadlo australskému muzeu

    Společnost ·

    Americký herec John Travolta se rozhodl darovat své letadlo Boeing 707 australskému muzeu. Coby pilot s ním nalétal tisíce kilometrů. Letoun však podle něj potřebuje o…

  2. BBC: KLDR odpálila třetí raketu ve třech týdnech

    Společnost ·

    Severní Korea odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service Jde o třetí úspěšný test během tří posledních týdnů. Podle poz…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.