BBC: Johnson obvinil Saúdy z vedení zástupných válek; Trump vybral nového ředitele EPA

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že britský ministr zahraničí Boris Johnson obvinil Saúdskou Arábii z vedení zástupných válek. Uvedl, že Saúdská Arábie a Írán zneužívají dění v regionu. BBC dále informuje o novém řediteli americké Agentury pro ochranu životního (EPA). Nově zvolený prezident Donald Trump do jejího čela vybral skalního odpůrce Obamovy ekologické politiky Scotta Pruitta.

Nově zvolený americký prezident Donald Trump vybral na post šéfa Agentury pro ochranu životního prostředí Scotta Pruitta. Ten je otevřeným kritikem dosavadní Obamovy klimatické politiky. Zpochybňuje závěry o globálním oteplování a je dlouhodobě nakloněn odvětví fosilních paliv. Trump bezprostředně po svém zvolení zmírnil svoje kritické výroky ke snaze zastavit klimatické změny. Přesto si nyní vybral skalního odpůrce Obamovy ekologické politiky.
 
Skupina kubánských podnikatelů apelovala na nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby zachoval změny obchodních vztahů mezi oběma zeměmi a podporu cestovního ruchu. Diplomatické vztahy byly znovu obnoveny před dvěma lety. Podle podnikatelů je obnovení vztahů prospěšné pro obě strany.
 
Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že vítězství jeho armády v Aleppu by znamenalo obrovský pokrok směrem k ukončení pět let trvající občanské války v zemi. Vítězství nad povstaleckými skupinami ve městě však samo o sobě podle jeho slov ještě nebude znamenat konec války. Povstalci v Aleppu žádají o pětidenní klid zbraní, který by umožnil odchod civilistů. Klid zbraní žádají i Spojené státy americké a pět západních spojenců. Syrský prezident to ale vyloučil.
 
V Corku byl zastřelen bývalý významný příslušník Pravé irské republikánské armády, Aidan O´Driscoll. Již v minulosti se stal terčem útoku.
 
Britský ministr zahraničí Boris Johnson obvinil britského spojence, Saúdskou Arábii, z vedení zástupných válek. Uvedl, že Saúdská Arábie a Írán zneužívají dění v regionu. Ministerstvo potvrdilo, že Saúdská Arábie zůstává spojencem a Velká Británie podporuje její snahy o obranu vlastních hranic.
 
Podle nové studie bylo ve Velké Británii přes tři sta policistů za poslední dva roky obviněno ze zneužití svého postavení za účelem sexuálního zneužívání, a to i obětí zločinů. Zneužití postavení z tohoto důvodu je v současné chvíli nejčastější formou korupce u policie v Anglii a Walesu. Ministerstvo vnitra si vyžádalo další šetření problematiky.
 

Za posledních třicet let prudce poklesl počet žiraf ve volné přírodě. Žirafy proto byly klasifikovány jako zranitelný druh, kterému v budoucnu hrozí vyhynutí. Největší savce žijící na souši ohrožuje nedostatek životního prostoru způsobený lidskou aktivitou, pytláctví i války v některých částech Afriky. Některé populace rostou, a to především na jihu kontinentu.

 
 
Zdroj: BBC
 
 
BBC: Johnson obvinil Saúdy z vedení zástupných válek; Trump vybral nového ředitele EPA Foto: Boris JOHNSON; Zdroj: Chris Harvey / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Vzestup a pád pečlivého protokoláře Forejta

    Společnost ·

    V úterý nastal konec spekulacím ohledně ředitele protokolu Pražského hradu Jindřicha Forejta. Ten totiž z osobních a zdravotních důvodů rezignoval na svůj post. Jeho p…

  2. V čele společnosti Lego poprvé stane cizinec

    Byznys ·

    Generálním ředitelem dánského výrobce stavebnic Lego se poprvé v historii podniku stane cizinec. Dlouholetý generální ředitel Jörgen Vig Knudstorp totiž na konci roku …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.