BBC: Hackerský útok na Yahoo může ohrozit plánované odkoupení, varuje Verizon

Nedávný masivní hackerský útok na společnost Yahoo může mít neblahý dopad na dohodu týkající se odkupu internetové společnosti. Varovala před tím americká telekomunikační firma Verizon, která v červenci uzavřela s Yahoo dohodu o odkoupení společnosti. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Americká telekomunikační společnost Verizon oznámila, že masivní hackerský útok na Yahoo by mohl mít zásadní vliv na dohodu týkající se odkupu internetové firmy. K uzavření dohody na odkoupení hlavních částí podniku došlo v červenci a má dosáhnout 4,8 miliard dolarů.

Krátce poté se dostala ovšem na veřejnost informace o tom, že hackeři odcizili data 500 milionů uživatelů. Může jít přitom o největší kybernetický útok v historii. Verizon může nyní nabídnout za transakci nižší cenu nebo se samotného obchodu úplně vzdát.

Klauzule ve smlouvě o koupi říká, že v případě významného negativního vlivu na podnikání, může společnost od dohody odstoupit. Představitelé Yahoo uvedli, že jsou přesvědčeni o hodnotě společnosti a nadále budou usilovat o její prodej. Yahoo se v září nechal slyšet, že za útokem stál státem podporovaný hacker. Konkrétní zemi americká firma neuvedla.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Nově zvolený tajemník Organizace spojených národů (OSN) Antonio Guterres oznámil, že ukončení občanské války v Sýrii bude jeho nejvyšší prioritou. Bývalý portugalský premiér řekl, že svět v současnosti čelí nebezpečné době. Ta podle něj přibližuje i země, které jsou vzdálené válečným zónám, hrozbám teroristických činů. Guterres označil ukončení ozbrojeného konfliktu za „boj o hodnoty“. Nový tajemník OSN rovněž sdělil, že Syřani se stali obětí nejen vlastních problémů ale všech sporů dotýkajících se současného světa.

 

Snapchat se posunul o krok blíže ke vstupu na burzu. S uvedením jeho akcií na trh pomohou banky. Zdroje blízké dohodě potvrdily, že investiční banky Morgan Stanley a Goldman Sachs učiní první veřejnou nabídku akcií (IPO). Do složitého procesu bude zapojeno více bankovních institucí. Očekává se, že vstupní hodnota společnosti na burzu bude dosahovat hodnoty 25 miliard dolarů. Snapchat denně používá 100 milionů uživatelů. Tato aplikace konkrétně slouží k odesílání a přijímání zpráv, videí a fotografií.

 

Izrael ukončil spolupráci s Organizací spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Viní ji z toho, že schválila rezoluci, podle které Chrámová hora a Zeď nářků v Jeruzalémě nemá spojitost se Židy. Nová rezoluce schvaluje na území jeruzalémského Starého města pouze muslimské názvy. Palestinské ministerstvo zahraniční naopak toto rozhodnutí uvítalo. Ministr školství Izraele Naftali Benet uvedl, že rezoluce odporuje historii a podporuje teror. Sedm arabských zemí podalo před tím návrh kritizující činnost Izraele na svatých místech v Jeruzalémě. Rovněž nesouhlasí s aktivitami na okupovaném západním břehu Jordánu. 

 

Tisíce Thajců truchlí v ulicích Bangkoku nad smrtí krále Pchúmipchona Adunjádeta. Doufají v to, že spatří tělo vůbec nejdéle vládnoucího monarchy na světě. Ostatky panovníka putují z nemocnice do Královského paláce. Tamní vláda podle BBC vyhlásila celoroční období smutku. Korunní princ požádal o odsunutí převzetí panovnických povinností.

 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Hackerský útok na Yahoo může ohrozit plánované odkoupení, varuje Verizon Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.