BBC: Guvernér Severní Karolíny vyhlásil ve městě Charlotte stav nouze

Guvernér Severní Karolíny Pat McCrory vyhlásil ve městě Charlotte stav nouze. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service. McCrory k tomuto kroku přistoupil po dvou dnech trvajících protestů vyvolaných smrtí afroameričana zastřeleného místním policistou.  

Guvernér Severní Karolíny Pat McCrory vyhlásil ve městě Charlotte stav nouze. Stalo se tak po dvou dnech trvajících protestů vyvolaných smrtí zastřeleného afroameričana. Keit Lamont Scott zemřel v úterý poté, co jej zastřelil místní policista.

Jeden z demonstrantů zůstává v kritickém stavu poté, co byl postřelen dalším civilistou, uvedla policie. Scott je třetím afroameričanem, kterého americká policie zastřelila během tohoto týdne. Množící se počet takovýchto případů vyvolává na území Spojených států amerických celostátní protesty.

Pořádková policie města Charlotte použila proti stovkám demonstrantům slzný plyn. Místní policejní oddělení uvedlo, že došlo ke zranění čtyřech jejích příslušníků. Guvernér Severní Karolíny řekl, že jakékoli násilí namířené proti místním obyvatelům, policistům nebo ničení majetku nemůže být tolerováno.

___________________________________________________________

BBC dále informuje:

Řidiči autobusů ochromili po dobu osmi hodin dopravu ve venezuelském hlavním městě Caracasu. Důvodem zablokování důležitých tepen byly protesty vyvolané hospodářskou krizí v zemi. Stovky řidičů požadovali zvýšení platů a ochranu před násilnou trestnou činností. Mnozí z nich rovněž uvedli, že potřebují větší množství peněz na údržbu svých autobusů. Také si stěžovali na nedostatek náhradních dílů.

 

Americký prezident Barack Obama obdržel dopis od šestiletého chlapce, který nabízí místo v jeho rodině pro syrského uprchlíka. Obama jej následně přečetl na summitu OSN s tím, že se od chlapce máme, co učit. Alex z New Yorku napsal dopis poté, co uviděl fotografii zkrvaveného a omámeného chlapce Omrana Daqneeshe. Chlapec dopis přečetl na videu, které se stalo virálním hitem. Na Facebooku jej sdílelo více než 60 tisíc lidí. Fotografie se syrským chlapcem vyvolala dříve pobouření po celém světě. Hoch doslova napsal, zdali nebude možné chlapce přivést do domu jeho rodičů. Ti je budou poté očekávat se státními vlajkami, květinami a balónky. Chlapec v dopise píše, že se stane jeho rodinou a mladý Syřan bude jeho bratrem.  

 

Letecký úder vedený saúdskými koaličními jednotkami v jemenském přístavním městě Hudaydah připravil o život nejméně 19 civilistů. Operace cílila na prezidentský palác, kteří používají Houthiové. Jde přitom o skupinu tamních rebelů. Raketa ovšem zasáhla i sousední domy. Místní obyvatelé označili zásah za krveprolití. Koaliční představitelé pod saúdskoarabským vedením uvedli, že útočí pouze na vojenské objekty. Do konfliktu v Jemenu se ovšem angažují již 18 měsíců. Za tu dobu čelí obvinění z útoků namířených na nemocnice, trhy a domovy místních obyvatel.

 

Čínský právník Sia Lin byl odsouzen na dvanáct let vězení. Jeho stoupenci tvrdí, že vláda tak učinila, aby jej umlčela. Mezi klienty tohoto právníka patří i umělec Aj Wej-wej, který je mimo jiné známý pro svůj radikální postoj proti čínskému režimu. Sia Lin byl shledán vinným z podvodného získání 700 tisíc dolarů. Touto částkou měl podle BBC splatit dluhy z hazardu. Jeho zastánci ovšem tvrdí, že tento krok má zastrašit další právníky bojující za lidská práva. V loňském roce došlo na území Číny k uvěznění velkého množství právníků bojujících za lidská práva. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Guvernér Severní Karolíny vyhlásil ve městě Charlotte stav nouze Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Šest nejbizarnějších aut letošního roku

    Tech ·

    Automobilový průmysl se pohybuje nebývale rychle dopředu. Skrze koncepční vozy automobilových výrobců si většinou můžeme představit, jak bude naše budoucnost na silnic…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.