BBC: Francie podruhé vyhostila vůdce ruských fanoušků; KLDR provedla další testy raket

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že Francie už podruhé vyhostila vůdce ruských fotbalových fanoušků Alexandera Shprygina. Po svém sobotním vyhoštění ze země se na Euro vrátil a byl zadřen při pondělním zápase Rusko-Wales. BBC si dále všímá toho, že Severní Korea další testy raket středního doletu.

Severní Korea provedla navzdory zákazu Organizace spojených národů další testy raket středního doletu. Z východního pobřeží odpálila krátce po sobě dvě rakety. První z nich po zhruba 150 kilometrech spadla do moře. Test je tak považován za nezdařený. Druhá urazila před pádem do moře vzdálenost asi 400 kilometrů. Severní Korea v letošním roce již dříve provedla další čtyři testy. Ani jeden z nich se nezdařil. Země rovněž vyvíjí jaderné zbraně. Rezoluce Organizace spojených národů jí zakazuje jakoukoli podobu odpalování raket.

 

Zastánci obou stran v zítřejším referendu o setrvání Velké Británie v Evropské unii se střetli v zatím největší živě přenášené televizní debatě. Diskutovalo se především o ekonomickém dopadu tohoto kroku, ale také nezávislosti britského parlamentu. Podle předvolebních průzkumů bude výsledek velmi těsný, takže ho nelze předpokládat.

 

Záhadný výbuch nedaleko lybijského hlavního města zabil nejméně dvacet pět lidí. K výbuchu došlo po té, co se vyhrotila hádka v obchodě mezi místními obyvateli a ozbrojenými bojovníky.

 

Australská Královská komise pro vyšetřování sexuálního zneužívání dětí vyšetřuje rozsáhlý případ zneužívání v australské armádě. Vyšetřují se incidenty z let šedesátých až osmdesátých, které se týkaly především nováčků. Vyšetřování se týká i programů pro děti, jejichž cílem je přilákat zájemce o nábor.

 

Rusko obvinilo atletickou asociaci, že se snaží poškodit tento sport v zemi. Kvůli obvinění ze zásahů do dopingového testování se ruští atleti nemohou od ledna účastnit mezinárodních soutěží. Podle Ruska to bude mít závažný dopad na financování sportu a dojde k uzavírání tréninkových center. Mezinárodní asociace atletických federací v pátek potvrdila zákaz startu ruských atletů na letních olympijských hrách v Riu de Janeiru.

 

V americké Kalifornii byli dva muži shledáni vinnými z plánování poskytnutí materiální podpory militantnímu hnutí známému jako Islámský stát. Oba byli zatčeni v loňském roce, když se chystali s úmyslem přidat se k Islámskému státu nastoupit do letadla mířícího do Turecka. Na sociálních sítích vyjádřili podle vyšetřovatelů touhu zemřít jako mučedníci.

 

Francie ze země již podruhé vyhostila vůdce ruských fanoušků fotbalového Eura 2016. Poprvé byl ze země vyhoštěn v sobotu kvůli násilnostem při průběhu šampionátu. Přes Španělsko se však vrátil a byl zatčen při pondělním zápase Rusko-Wales v Toulouse.

 

Zpěvák hudební skupiny Led Zeppelin před soudem uvedl, že si na období, kdy vznikl hit Starway to Heaven, příliš nevzpomíná. Skupina stanula kvůli písni z roku 1971 před soudem kvůli obvinění, že si úvodní melodii půjčila od skupiny Spirit. Podle jejich právního zástupce není zřejmé, že by píseň vůbec v té době znali. Dále je sporné, zda se na souslednost not vztahují autorská práva a kdo je drží. Předpokládá se, že si soud dnes vyslechne závěrečné řeči.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

BBC: Francie podruhé vyhostila vůdce ruských fanoušků; KLDR provedla další testy raket Foto: ČTK/AP/Alexander Zemlianichenko

reklama

Další články

  1. Odpůrci brexitu podle průzkumů posilují

    Byznys ·

    Podle dvou pondělních průzkumu veřejného mínění vzrostl po čtvrteční vraždě britské poslankyně Jo Coxové počet příznivců, kteří jsou pro setrvání v Evropské unii (EU).…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.