BBC: Farage byl obviněn z použití „nacistické propagandy“; významná naleziště helia

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že zastánce brexitu a předseda Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage si na půdě Evropského parlamentu vyslechl obvinění, že používal v rámci kampaně o vystoupení Británie z EU „nacistickou propagandu“. BBC si dále všímá důležitého objevu rozlehlých polí helia v Tanzanii.  

Na půdě Evropského parlamentu (EP) v rámci hovorů ohledně britského opuštění Evropské unie (EU) došlo k ostré výměně názorů. Velké množství zášti si musel vyslechnout hlavní zastánce brexitu a předseda Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage. Ve slovních přestřelkách byl dokonce obviněn z používání „nacistické propagandy“.

 

Vědci tvrdí, že v Tanzanii objevili velké pole helia. Tento objev mění podle geologů z univerzity v Durhamu a Oxfordu současný nepříznivý stav nedostatku světových zásob. Helium se používá v nemocnicích v rámci funkční magnetické rezonance. Dále je potřebné pro kosmické lodě a zařízení monitorující radiaci. K objevům helia až do této doby docházelo v malém množství během ropných vrtů a zemního plynu.

 

Libanonská armáda zadržela více než 100 Syřanů poté, co se pokoušeli ilegálně vstoupit do země. Stalo se tak po sérii sebevražedných útoků v pohraniční vesnici. K raziím došlo v uprchlických táborech v oblasti Baalbek. V pondělí spáchalo nejméně osm teroristů atentát v křesťanské vesnici Qaa, který si vyžádal pět obětí na životech. Dalších třicet lidí bylo zraněno. Žádná teroristická organizace se prozatím k atentátu nepřihlásila.

 

Švédská nábytkářská společnost IKEA přestala v USA prodávat nábytek ze své řady Malm. Ve Spojených státech totiž šatní komoda usmrtila tři děti. Stalo se tak poté, co se na ně komoda převrhla. Prezident americké pobočky IKEA Lars Peterson připustil, že nábytek může být nebezpečný. Loni IKEA varovala své zákazníky před využíváním stěnových úchytek na nábytku.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Farage byl obviněn z použití „nacistické propagandy“; významná naleziště helia Foto: david muscroft / Shutterstock.com: Nigel Farage

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.