BBC: Ředitel Toshiby rezignoval pár okamžiků po oznámení rekordních ztrát

Ředitel japonského koncernu Toshiba Shigenori Shiga odstoupil ze své funkce. Svou rezignaci podle BBC World Service oznámil jen několik hodin poté, co japonský koncern zveřejnil detaily spojené se ztrátou dosahující na mnoha miliard. 

Shigenori Shiga, ředitel japonského koncernu Toshiba, odstoupil ze své funkce. Svou rezignaci oznámil jen několik hodin poté, kdy japonský koncern zveřejnil detaily týkající se ztráty v mnohamiliardové výši.
Společnost Toshiba původně oddalovala zveřejnění těchto informací, nicméně nakonec ohlásila čistou ztrátu ve výši 3,4 miliard dolarů. Někteří analytici vydali varování v tom smyslu, že budoucnost společnosti je ohrožena.
Shigenori Shiga podle vyjádření společnosti odstoupil, aby tak převzal odpovědnost managementu za tuto ztrátu. Ztráta je spojována s dohodou, kterou v roce 2015 uzavřela americká pobočka japonského koncernu, společnost Westinghouse Electric.

Japonská firma Toshiba oznámila, že ze své jaderné divize odepíše 715,5 miliardy jenů. Někteří analytici v návaznosti na to vyjádřili obavy, že budoucnost společnosti je v ohrožení. Akcie společnosti v úterý klesly o 9 procent a od konce rosince ztratily asi 50 %. 

________________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Národní bezpečnostní poradce Spojených států amerických Michael Flynn rezignoval na svou funkci kvůli obvinění, že jednal s Ruskem ohledně amerických sankcí. Mělo se tomu stát ještě před tím, než se Donald Trump ujal funkce prezidenta USA. Michael Flynn měl údajně mylně informovat úředníky o svém telefonátu s ruským velvyslancem, který se uskutečnil předtím, než byl on sám uveden do funkce národního bezpečnostního poradce. Tím se podle zákonů USA dopustil protiprávního jednání.
  
Podle analýzy zveřejněné v Proceedings of the National Academy of Sciences byla většina případů nákazy v rámci největší světové epidemie Eboly způsobena pouze malým počtem nakažených osob. Výsledky výzkumu naznačují, že téměř ve dvou třetinách případů (61 procent) byla nákaza způsobena pouhými 3 procenty nakažených osob. K této malé skupině osob, která nakazila velké množství ostatních, patří zejména osoby mladší 15 let a zároveň osoby starší 45 let. Během epidemie Eboly v západní Africe v letech 2014 až 2015 zemřelo 11 300 osob a více než 28 600 osob bylo infikováno.
 
Ženy, kterým se podařilo zvítězit nad rakovinou prsu, se u příležitosti New York Fashion Week staly modelkami. Výtěžek z módní přehlídky, které se tyto modelky účastnily, bude věnován charitě „Cancerland“. Téměř polovina modelek prodělala metastáze nebo rakovinu prsu v pokročilém stádiu. Podle badatelů v oblasti rakoviny je ve Spojených státech amerických diagnostikována rakovinou prsu každá osmá žena.
 
Němečtí turisté, kteří se ztratili v Austrálii, byli nalezeni mrtví v odlehlé oblasti Severního teritoria. Manželský pár do Austrálie přicestoval před několika dny a ve čtvrtek si ve městě Alice Springs pronajal auto, které bylo v neděli nalezeno přibližně 70 kilometrů od národního parku Trepina Gorge. Teploty vzduchu tam v současné době dosahují 40 stupňů Celsia. Tělo muže bylo nalezeno v pondělí a tělo jeho manželky v úterý. Australská policie se domnívá, že se turisté ztratili. 
 
 
Zdroj: ČTK
BBC: Ředitel Toshiby rezignoval pár okamžiků po oznámení rekordních ztrát Foto: Lucian Milasan / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. 5 způsobů, jak přátelství ovlivňuje úspěch

  Byznys ·

  Úspěšnost nepatří mezi úkoly, které může člověk zvládnout samostatně, domnívá se americký portál Business Insider. Na to, čeho v životě dosahujeme, má totiž kromě nás …

 2. Vědci objevili gen omezující přejídání

  ·

  Britský deník The Independent píše, že vědci objevili gen, který vyvolává pocit plného žaludku a který by mohl lidem pomoci předcházet přejídání. Tento gen byl objeven…

 3. Počet zaměstnanců v ICT v Česku nadále klesá

  Byznys ·

  V Česku se v roce 2015 snížil meziročně počet odborníků na informační a komunikační technologie o 5300 lidí na 155 100 pracovníků. Nejvíc ubylo mechaniků a opravářů, n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.