BBC: Řecko si bude muset počkat na uvolnění další finanční pomoci

Silně zadlužené Řecko se nedomluvilo s ministry financí členských států eurozóny na uvolnění další finanční pomoci a snížení řeckého dluhu. Řecko podle prezidenta Euroskupiny Jeroena Dijsselbloema nedokázalo splnit některé své závazky. Informaci přineslo rozhlasové vysílání BBC World Service.

Silně zadlužené Řecko se nedokázalo domluvit s ministry členských států eurozóny na uvolnění další finanční pomoci. Prezident Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem řekl, že stále existuje mezera „mezi tím, co by bylo možné udělat a co někteří z nich očekávali“. K tomu nicméně dodal, že k uzavření dohody stačí jen málo.

Počítá se s tím, že formální rozhovory budou pokračovat před zasedáním skupiny, k němuž má dojít 15. června.

Cílem aktuálního setkání v Bruselu bylo rozhodnutí, zdali Řecko dosáhne na úvěr v hodnotě 7,5 miliard euro. Ve hře bylo i snížení aktuálního dluhu. Finanční prostředky jsou pro Řecko důležité proto, aby mohlo v červenci splatit své závazky. Balkánská země musela pro získání finančních prostředků přijmout řadu ekonomických reforem.

________________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje stala před tamním soudem kvůli korupci. Ve svém prvním veřejném slyšení od jejího březnového zatčení dorazila k soudu v poutech ve vězeňské dodávce. Bývalá hlava státu, která je obviněna z úplatkářství, zneužívání státní moci a úniku státního tajemství, odmítá jakoukoli odpovědnost za zločiny. V březnu došlo k masovým protestům. Jihokorejci v nich požadovali sesazení Pak Kun-hje z čela jejich země. Poté, co byla sesazena, ztratila prezidentskou imunitu a od té doby je ve vazbě. Maximální trest za korupci představuje na území Jižní Koreji doživotí.

  

Americký prezident Donald Trump se v rámci svého posledního dne na návštěvě Blízkého východu setká s vůdcem palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem. Izraelci společně s Palestinci spolu přímo nejednali déle než tři roky. Americká hlava státu uvedla, že ve hře je „jedna z nejtvrdších dohod vůbec“. V pondělí Trump vyzdvihl silné vazby Spojených států s Izraelem. Trump rovněž varoval před tím, že Írán ohrožuje mezinárodní mír. Na toto téma se zaměřil během návštěvy Saúdské Arábie. Izraelskému předsedovi vlády Benjaminovi Netanjahuovi řekl, že Írán nebude mít nikdy jaderné zbraně.

 

Brazilský prezident Michel Temer požádal Nejvyšší soud, aby proti němu zahájil vyšetřování kvůli obvinění z korupce. Jeho právníci uvádějí, že nahrávka, která se objevila na veřejnosti, byla sedmdesátkrát upravena. Ještě v sobotu předložil Temer Nejvyššímu soudu návrh k pozastavení jeho stíhání. Advokáti brazilské hlavy státu nyní změnili postoj a požadují, aby vyšetřování pokračovalo. Chtějí, aby došlo k očistění prezidentova jména. Temerův právní tým si najal odborníka, který dospěl k závěru, že nahrávka před soudem neobstojí jako důkaz.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Řecko si bude muset počkat na uvolnění další finanční pomoci Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Rusko si u WTO stěžovalo na Ukrajinu

  Společnost ·

  Rusko podalo u Světové obchodní organizace (WTO) rozsáhlou stížnost na Ukrajinu. Stěžuje si, že čelí ze strany Ukrajiny velkému množství omezení, zákazů, požadavků a p…

 2. BBC: Švýcaři řekli „ne“ jaderné energii

  Společnost ·

  Švýcaři v nedělním referendu odhlasovali postupné ukončení jaderné energie, která by následně měla uvolnit cestu obnovitelným zdrojům. Více než 58 procent lidí se vyjá…

 3. KLDR informovala o úspěšném testu rakety

  Společnost ·

  Severní Korea potvrdila, že „úspěšně“ odpálila balistickou střelu středního doletu. Testu se zúčastnil i vůdce Kim Čong-un. Systém má být nyní připraven k vojenskému v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.