BBC: Donald Trump odmítl vystoupit v poslední televizní debatě; Netanjahu kritizuje Pan Ki-muna

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump se nezúčastní poslední televizní debaty republikánských kandidátů před primárkami v Iowě. Trump má totiž výhrady vůči jedné z moderátorek debaty. BBC dále informuje o tom, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna z toho, že podporuje násilí. Reagoval tak na jeho výrok, že je přirozené, aby se utiskovaní lidé bránili okupaci. 

Americká policie uvedla, že zadržela členy i vůdce ozbrojené skupiny, která v Oregonu začátkem ledna obsadila část budov v přírodní rezervaci Malheur. Skupina tak chtěla protestovat proti zatčení dvou farmářů, kteří byli uvěznění za žhářství. Při policejním zásahu zemřel jeden z členů skupiny.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna z toho, že podporuje násilí. Reagoval tak na jeho výrok, že je přirozené, aby se utiskovaní lidé bránili okupaci. Výrok odkazoval na Palestince. Pan Ki-mun totiž kritizoval plány Izraele na výstavbu nových osad na sporných územích. Izraelský premiér na to reagoval prohlášením, že OSN už dávno ztratila svoji neutralitu.

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump odmítl vystoupit v debatě televizní stanice Fox News. Má totiž výhrady vůči jedné z moderátorek debaty. Tvrdí, že je proti němu zaujatá. Televizní stanice se rozhodla, že moderátorku z debaty neodvolá.

Společnost Apple zaznamenala dosud nejpomalejší růst prodejů telefonů iPhone od doby, kdy bylo zařízení v roce 2007 uvedeno na trh. Společnost varovala, že prodej iPhonů letos zřejmě poprvé klesne. Tržby společnosti i čistý zisk za poslední fiskální čtvrtletí jsou ale rekordní.

Dánský premiér podpořil kontroverzní zákon, podle kterého je možné zabavit žadatelům o azyl cennosti. Ze zisku by se hradily náklady na jejich ubytování a stravu. Zákon už schválil dánský parlament, kritizují ho ale skupiny hájící lidská práva. Odsoudil ho i mluvčí generálního tajemníka OSN.

Tenisoví funkcionáři na grandslamovém turnaji Australian Open oznámili, že nechají zpracovat nezávislou studii protikorupčních postupů. Oznámení reaguje na obvinění, že v tomto sportovním odvětví docházelo v posledních deseti letech k záměrnému ovlivňování výsledků zápasů po dohodě se sázkovými kancelářemi nebo se sázkaři.

Američtí zdravotníci vydali pokyny, jak postupovat při výskytu viru Zika. Ten se poslední dobou rozšířil především v Brazílii a způsobuje vrozené vady dětí. Virus přenášejí moskyti. Američtí lékaři mají nyní pečlivě monitorovat ultrazvuková vyšetření těhotných žen, které do postižených oblastí v poslední době cestovaly.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

BBC: Donald Trump odmítl vystoupit v poslední televizní debatě; Netanjahu kritizuje Pan Ki-muna Foto: Joseph Sohm / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Pravý úspěch pozná jen ten, kdo změní sám sebe

  Komerční sdělení ·

  Peníze nejsou potřeba (říkají ti, kteří pak 40 let dělají práci, která je nebaví a nedává jim smysl) . Nesouhlasíte? Pak právě pro vás je tu

  Írán bude potřebovat 600 nových letadel, důvodem je opětovné napojení na globální leteckou síť

  Byznys ·

  Írán bude v nejbližších letech potřebovat až 600 nových letadel. Důvodem je opětovné napojení země na globální leteckou síť po pádu sankcí. Po šestatřiceti letech se n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.