BBC: Demonstrace kvůli zastřelenému afroameričanovi; Samsung se dostal do sporu s Číňany

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že v americkém městě Charlotte propukly demonstrace kvůli zastřelenému afroameričanovi. Během protestů došlo ke zranění dvanácti policistů. BBC si dále všímá toho, že technologická společnost Samsung čelí problému s čínskými spotřebiteli. Spor se týká problematického telefonu Samsung Galaxy Note 7. 

Dvanáct policistů bylo zraněno během demonstrací vyvolaných kvůli strážníkovi, který zastřelil afroameričana ve městě Charlotte v Severní Karolíně. Demonstranti zničili policejní vozidla zaparkovaná kolem panelového domu, v němž došlo ke střelbě. Jednoho z policistů zasáhl kámen do hlavy. V úterý místní policisté zastřelili třiačtyřicetiletého Keitha Lamonta Scotta, který důsledkem poranění zemřel v nemocnici. Policie se bránila tím, že afroameričan měl u sebe zbraň a představoval tak bezprostřední hrozbu. Příbuzní zabitého muže ovšem tvrdí, že v ruce nedržel zbraň ale knihu.

 

Oscarem  ověnčený scénárista a filmový režisér Curtis Hanson zemřel ve svém domě v Hollywoodu ve věku 71 let. Policie uvedla, že zemřel přirozenou smrtí. V reportu dále uvádí, že Hanson odešel během posledních let do důvodu kvůli Alzheimerově chorobě. Hanson získal Oscara v roce 1998 za scénář k filmu LA - Přísně tajné. Dále režíroval filmy Ruka na kolébce nebo snímek skvělí chlapci. Hanson rovněž stál za režií filmu o slavném raperovi Eminemovi, který nesl název 8 Míle. Eminem řekl, že režisér v něm věřil a věřil rovněž v šílený nápad natočit film o rapových bitvách v Detroitu.

 

Technologická společnost Samsung se dostala do sporu s čínskými spotřebiteli. Někteří ji totiž obviňují z toho, že je vůči nim zaujatá. Jihokorejská firma Číňanům neumožnila stáhnutí mobilních telefonů Galaxy Note 7 a to i navzdory dvěma případům, při kterých dva přístroje začaly hořet. Samsung došel k závěru, že k vzplanutí došlo vnějším ohřevem. Z toho důvodu nebylo stažení přístrojů nutné. Drtivá většina tohoto zařízení prodávaného v Číně byla podle BBC vybavena bateriemi od místního dodavatele.

 

Nožem ozbrojeného muže postřelili bezpečnostní činitelé v okolí izraelského velvyslanectví v tureckém hlavním městě Ankara. Izraelští představitelé uvedli, že muž se snažil zaútočit na ambasádu. Podle informací nedošlo v okolí velvyslanectví ke zranění žádného člověka. Několik ambasád na území Ankary bylo koncem minulého týdne zavřeno v reakci na hrozící militantní útoky. Turecko zažilo v minulém roce několik smrtících atentátů, které měla na svědomí samozvaná skupina Islámského státu a kurdská militantní skupina.

 

Německý politik z tamní pirátské strany Gerwald Claus-Brunner byl nalezen mrtvý s dalším mužem v jeho bytě. Vyšetřování prokázalo, že Claus-Brunner spáchal sebevraždu. Druhý mladší muž byl zabit o několik dní dříve tupým předmětem. Prokurátoři odmítali domněnky o údajném sexuálním zneužívaní. Strana uvedla, že Claus-Brunner trpěl nevyléčitelnou nemocí. O žádných dalších podrobnostech ovšem neinformovala. Není jisté, zdali dvojice zemřela před nebo po krajských nedělních volbách, v rámci kterých ztratila veškerých svých patnáct křesel v zemském sněmu v Berlíne.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

BBC: Demonstrace kvůli zastřelenému afroameričanovi; Samsung se dostal do sporu s Číňany Foto: Photomans / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.