reklama

BBC: Delta se potýká s velkoplošným výpadkem svých systémů; útok v pákistánské nemocnici

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že americká letecká společnost Delta Airlines se dnes potýká s velkoplošným výpadkem svých systémů. Podle společnosti musely být všechny odlety odloženy. BBC dále informuje o výbuchu bomby nemocnice v pákistánském městě Kvéta, při kterém zemřelo nejméně 53 lidí. 

Mohlo by vás zajímat

Při dnešním výbuchu bomby v nemocnici ve městě Kvéta v jihozápadní části Pákistánu bylo podle oficiálních informací zabito nejméně 53 osob. Desítky dalších byly při výbuchu zraněny. K výbuchu došlo u vstupu na urgentní příjem, kam bylo převáženo tělo prominentního právníka, který byl dnes ráno zastřelen. Mezi oběťmi výbuchu jsou také právníci a novináři, kteří tělo mrtvého právníka doprovázeli. Pákistánská policie se domnívá, že bombu odpálil sebevražedný atentátník.

 

Americký letecký gigant Delta Airlines se dnes potýká s velkoplošným výpadkem svých systémů. Podle společnosti musely být všechny odlety odloženy. Co výpadek způsobilo a jak dlouho bude trvat, zatím není jasné. Společnost Delta Airlines zaujímá mezi světovými leteckými společnostmi třetí místo, co se počtu přepravených cestujících týče. Společnost cestujícím prostřednictvím sociální sítě Twitter doporučuje, aby si ověřili stav svého letu předtím, než se na letiště vydají.

 

Správce pozůstalosti po americkém zpěvákovi a instrumentalistovi Princeovi popřel informaci o tom, že by se chystal prodej nemovitosti Paisley Park. Prince v Paisley Parku bydlel a měl tam i své nahrávací studio. V dubnu letošního roku tam zpěvák zemřel po neúmyslném požití velké dávky léků proti bolesti.

 

Zemřel Edward Daly, bývalý římskokatolický biskup ze severoirského města Londonderry. Snímek z „Krvavé neděle“ v roce 1972, na kterém je Daly zachycen, jak vede skupinu osob nesoucích umírajícího Jacka Duddyho, se stala symbolem „Krvavé neděle“. Edward Daly byl již dříve hospitalizován a v nemocnici také zemřel, obklopen svými blízkými.

 

Skotský horolezec Jamie Andrew se stal prvním kvadruplegikem, kterému se v doprovodu dalších dvou horolezců podařilo zdolat švýcarský Matterhorn. O ruce a nohy přišel kvůli mrazu poté, kdy v roce 1999 společně se svým kolegou uvízl v bouři ve francouzských Alpách. Výstup na Matterhorn plánoval celých pět let. 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Delta se potýká s velkoplošným výpadkem svých systémů; útok v pákistánské nemocnici Foto: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Dnes se rozhodne o osudu pražské Invalidovny

  Byznys ·

  Bude se historická budova pražské Invalidovny dražit? O tom se nejspíš rozhodne už dnes. Tendr na prodej památkově chráněného objektu vyhlásil Úřad pro zastupování stá…

 2. Ministerstvo obrany chystá rekonstrukci Julisky

  Společnost ·

  Ministerstvo obrany chystá rekonstrukci stadionu na pražské Julisce. Opravena bude tartanová dráha za zhruba 11 až 12,3 milionu korun. Vyplývá to z Věstníku veřejných …

 3. Írán zakázal aplikaci s hrou Pokémon GO

  Byznys ·

   Íránské úřady zakázaly aplikaci hry Pokémon GO umístěnou na mobilních telefonech. Zdůvodnily to blíže neupřesněnými bezpečnostními obavami. Jak uvedl server BBC, Írán…

 4. Amazon představil své první letadlo Prime Air

  Byznys ·

  Americký internetový prodejce Amazon představil první ze 40 letadel, která budou pod značkou Prime Air tvořit jeho vlastní síť pro nákladní leteckou přepravu. Firma ch…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.