BBC: Cameron je podle Labouristů pokrytec; další skupina migrantů dorazila zpět do Turecka

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že strana Labouristů obvinila britského premiéra Davida Camerona z pokrytectví. Stalo se tak poté, co Cameron oznámil, že vlastnil podíly v offshorových fondech, které zřídil jeho zesnulý otec. BBC si dále všímá toho, že do Turecka dnes dorazila druhá skupina deportovaných přistěhovalců z Řecka. 

Ke břehům Turecka dorazila druhá skupina deportovaných přistěhovalců z Řecka. Stalo se tak v rámci dohody uzavřené mezi Evropskou unií a Tureckem. Její cílem je snížení počtu migrantů, kteří se snaží získat azyl na území Evropy. Loď, jejíž paluba nesla 45 Pákistánců opustila přístav Mytilene na Lesbosu a vydala se na krátkou cestu do tureckého přístavu Dikili. Na území Turecka již v pondělí zakotvila loď s první skupinou migrantů. Šlo přitom o dvě stovky pákistánských uprchlíků.

 

Papež František zveřejnil nové pokyny týkající se rodinného života. Ty poukazují na to, že by církev měla ukázat více pochopení pro moderní realitu. Tento dokument očekávalo podle BBC dychtivě 1,3 miliardy římských katolíků. Samotný dokument nazvaný O lásce v rodině nemění katolickou doktrínu. Otevírá ovšem cestu pro biskupy v jednotlivých zemích pro interpretování nauky vyhovující jejich vlastní kultuře. Písemnost se dotýká Františkových názorů na rodinný život, manželství, antikoncepci a východu dětí. Dokument je vrcholem papežovy tříleté práce.

 

Argentinský prezident Mauricio Macri prosazoval svoji nevinu ve spojitosti s jeho jménem v uniklých dokumentech Panama Papers. Federální prokurátor zahájil vyšetřování ve čtvrtek poté, co vyšlo najevo, že Macri je zmíněný v dokumentech, které unikly advokátní kanceláři Mossack Fonseca. V televizním projevu argentinský prezident slíbil, že prokáže svoji nevinu. Místní média informovala o tom, že Macri byl v dokumentech uveden jako ředitel offshorové společnosti na Bahamách.

 

Strana Labouristů obvinila britského premiéra Davida Camerona z pokrytectví. Stalo se tak poté, co Cameron oznámil, že vlastnil podíly v offshorových fondech, které zřídil jeho zesnulý otec. Ve čtvrtek předseda britské vlády řekl, že akcie prodal v roce 2010 a ve Velké Británii poté zaplatil veškeré daně ze zisků dosahující 30 tisíců liber. K tomu také dodal, že firma Blairmore Holdings neměla sloužit k tomu, aby se premiér vyhnul placení daní v Británii.

 

Úřady hinduistické svatyně v západoindickém státě Maháráštra umožnily ženám vstup do vnitřních prostor svatyně Šani Šingnapur. Do chrámu měli po staletí možnost vstoupit pouze muži. Tento chrám jako jeden z mála zachovával indickou tradici. Tu ovšem zlomily týdny trvající protesty ženských aktivistek. Minulý měsíc rovněž nejvyšší soud v Mombaji potvrdil právo žen na vstup do vnitřních prostor chrámů. Několik svatyň se i přesto stále staví proti zákonu a vehementně se snaží ochránit dlouholetou tradici.

 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

BBC: Cameron je podle Labouristů pokrytec; další skupina migrantů dorazila zpět do Turecka Foto: ČTK/ABACA/AA

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.