BBC: Brexit může podle největších britských společností způsobit úbytek pracovních míst

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že vystoupení Velké Británie z Evropské unie může zemi způsobit úbytek pracovních míst a zapříčinit problémy s tamní ekonomikou. Uvedli to podle BBC představitelé největší britských společností. 

Pokud se Velká Británie rozhodne opustit Evropskou unii, tak jí bude hrozit úbytek pracovních míst. V dalším důsledku může dojít k samotnému ohrožení celkové britské ekonomiky. Hrozby související s brexitem vyjádřili představitelé největších společností Spojeného království. Deník Times publikoval dopis, ve kterém ředitelé společností, jako jsou BT, Marks & Spencer a Vodafone uvedli, že by odchod z EU odstrašil investory. Referendum o vystoupení Velké Británie z Evropské unie se uskuteční 23. června.

Syrská vláda společně s hlavní opoziční skupinou souhlasí s podmínkami ohledně příměří, k jehož naplnění má dojít tuto sobotu. Vláda uvedla, že zastaví bojové operace na základě plánu vyhlášeným Spojenými státy a Ruskem. Opozice naproti tomu oznámila, že přijetí příměří záviselo na rozhodnutí vládních sil o ukončení obléhání měst a zastavení leteckých úderů proti civilistům. Dohoda se nevztahuje na radikální islamistické skupiny Islámský stát a an-Nusrá, které se taktéž pohybují na syrském území. Válka v Sýrii si za pět let vyžádala více než 250 tisíc obětí na životech. Jedenáct milionů dalších lidí uprchlo ze svých domovů.

Poblíž nizozemského města Dalfsen vykolejil vlak. Nehoda si vyžádala podle místních informací život jednoho člověka. Vlak narazil do projíždějícího jeřábu. Mimo trať skončilo několik vagónů soupravy. Starosta Han Noten řekl, že ve vlaku cestovalo v době havárie 10 až 15 lidí. Podle nepotvrzených údajů od svědků zemřel strojvedoucí.

Švédský lékař Martin Peter Trenneborg byl odsouzen k 10 letům vězení poté, co unesl ženu a po dobu šesti dnů ji držel ve zvukotěsné cele ve svém domě. Trenneborg připustil, že ženu unesl, ale odmítá obvinění ze znásilnění. Osmatřicetiletý muž řekl, že své oběti před únosem nabídl jahody napuštěné rohypnolem.

Skotská zdravotní sestra Pauline Cafferkeyová byla potřetí hospitalizována poté, co se v roce 2014 v Sierra Leone nakazila ebolou. Zdravotníci uvedli, že se jedná o běžnou kontrolu. Podle Jednotky pro infekční nemoci je ale Cafferkeyová v nemocnici kvůli dalšímu šetření spojeného s ebolou.

Kanada stáhla monografii napsanou sériovým vrahem jen pár hodin poté, co se objevila na pultech knihkupectví. Bývalý multimilionář a chovatel prasat Robert Pickton si vyslechl rozsudek za vraždu šesti žen v roce 2007. Obvinění z dalších 20 vražd bylo přitom odloženo. Propašovat knihu z vězení pomohl Picktonovi další vězeň. Vydavatel požádal maloobchodníka Amazon k odstranění knih a omluvil se rodinám obětí. 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Brexit může podle největších britských společností způsobit úbytek pracovních míst Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ceny v průmyslu klesly v lednu meziročně o 3,4 %

    Byznys ·

    Ceny v průmyslu v rámci České republiky se v lednu meziročně snížily o 3,4 procenta po prosincovém poklesu o 2,9 procenta. V meziměsíčním srovnání se ceny v průmyslu s…

  2. Řecko hlásí výrazný nárůst počtu imigrantů

    Společnost ·

    Řecké úřady v závěru týdne ohlásily výrazný nárůst počtu imigrantů, kteří do Řecka připlouvají z Turecka. Řecká média to v sobotu označila za snahu Ankary vyvíjet tlak…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.