BBC: Bilý dům popírá, že by Trump požadoval ukončení Flynnova vyšetřování

Bilý dům se postavil proti informaci amerických médií, podle kterých prezident Donald Trump požádal bývalého ředitele FBI o ukončení vyšetřování poradce pro bezpečnost Michaela Flynna. Ten na svoji funkci podle BBC World Service rezignoval kvůli nejasnostem o tom, jaké informace sdělil ruskému velvyslanci. 

Bílý dům popřel informaci amerických médií o tom, že prezident Donald Trump požádal někdejšího šéfa FBI o ukončení vyšetřování napojení bývalého prezidentova poradce v otázkách národní bezpečnosti na Rusko. Poradce Michael Flynn na funkci rezignoval kvůli nejasnostem o tom, jaké informace sdělil ruskému velvyslanci. I šéf FBI James Comey byl mezitím odvolán. Republikánský kongresman v reakci na události požádal FBI o vydání veškeré korespondence související s komunikací mezi Comeym a prezidentem Trumpem.


Skupina v rámci brazilského parlamentu podporovaná významným lobby hájícím zájmy farmářů v úterý doporučila zrušení agentury Funai. Tato agentura se zabývá podporou domorodých kmenů. Podle kritiků by zrušení agentury vedlo k tomu, že by se domorodí obyvatelé nemohli bránit proti vzniku nové zemědělské půdy. Střet zájmů domorodců a zemědělců se odehrává především v oblasti Amazonského deštného pralesa.

 

V Íránu se v úterý večer sešlo několik tisíc lidí, kteří zpívali posměšné písně proti stávajícímu prezidentovi Rouhánímu. V pátek se v zemi konají volby. Z nich odstoupil starosta Teheránu a vyslovil podporu Ebrahimu Raisimu, silnému protikandidátovi stávajícího prezidenta.

Podle vědců neplatí obecná představa, že někteří obézní lidé mohou být zdraví. Vědci zkoumali lékařské záznamy tří a půl milionu lidí ve Velké Británii. Dospěli k závěru, že obézní lidé bez známek srdečních onemocnění, diabetu či vysoké hladiny cholesterolu jsou přesto vystaveni vyššímu riziku vzniku těchto chorob než lidé s normální váhou


Novináři v Mexiku protestovali kvůli vraždě svého kolegy. Žádají vládu, aby jednala. Javier Valdez, držitel významné novinářské ceny, byl zastřelen v pondělí nedaleko kanceláře novin, které sám založil. Sledoval ve své práci drogové kartely a již v minulosti mu bylo vyhrožováno. V Mexiku bylo letos zavražděno již několik novinářů.

 

Podle nové studie je míra kriminality v karibské oblasti jedna z nejvyšších na světě. Studie se zúčastnilo tři tisíce obětí zločinu v pěti karibských zemích. Téměř každý třetí respondent znal někoho, kdo přišel o život při násilném trestném činu.

 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Bilý dům popírá, že by Trump požadoval ukončení Flynnova vyšetřování Foto: a katz / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. Brněnské traktory Zetor vstupují na ruský trh

    Byznys ·

    Brněnská firma Zetor tractors vstupuje na ruský trh. Naváže tak spolupráci se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) působící východně od Moskvy. Tam bude b…

  2. BBC: Trump vyzradil Lavrovovi tajné informace o IS

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump podle informací deníku Washington Post vyzradil ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi přísně tajnou informaci spojenou s radikál…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.