reklama

BBC: Biden vzkazuje Trumpovi, ať dospěje; mexické protesty přerostly v rabování

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že americký viceprezident Joe Biden reagoval na pochybnosti ve zpravodajské služby ze strany Donalda Trumpa. Trump zpochybnit jejich tvrzení o vměšování Rusů do amerických voleb. Trumpův postoj, že má lepší informace než zpravodajské služby, je podle Bidena dětinský. BBC si dále všímá mexických demonstrací proti dvacetiprocentnímu zvýšení cen pohonných hmot. Na některých místech blokují silnice. Protesty místy přerostly v rabování obchodů a benzinových pump. 

Mohlo by vás zajímat

Nově zvolený prezident Spojených států amerických, Donald Trump, vyslovil nové pochybnosti o tom, že by za hackerským útokem na Demokratickou stanu v průběhu předvolební kampaně mělo stát Rusko. Trump se tak vyjádřil jen několik hodin před schůzkou s představiteli zpravodajských služeb, kde by měl získat o záležitosti další informace. Stávající viceprezident Joe Biden v reakci na Trumpovu poznámku uvedl, že je velice neuvážlivé, aby budoucí prezident již předem nedůvěřoval zpravodajským službám. Postoj, kdy se Trump domnívá, že má lepší informace než zpravodajské služby, je podle něj dětinský.

 

Stovky demonstrantů v Mexiku protestují proti dvacetiprocentnímu zvýšení cen pohonných hmot. Na některých místech blokují silnice. Protesty místy přerostly v rabování obchodů a benzinových pump. Zásahová policie zatkla dvě stě padesát lidí. Prezident uvedl, že rozhořčení chápe, vyzval nicméně demonstranty ke klidu. Dodal, že zvýšení bylo nevyhnutelné. Dvacetiprocentní navýšeny cen od prvního ledna je součástí postupné liberalizace cen pohonných hmot. Opatření se nejvíce dotklo taxikářů a řidičů nákladních vozů.

 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu byl podruhé vyslýchán policií kvůli podezření z korupce. Premiér je podezřelý z příjímání neadekvátních darů od vysoce postavených osob a mezinárodních společností. Netanjahu opakovaně obvinění popřel.

 

Brazilský ministr spravedlnosti oznámil plán, jak snížit násilí ve vězeňských zařízeních. Plán reaguje na nedělní výtržnosti ve věznici v Manausu na severozápadě Brazílie. Při potyčkách mezi gangy tam zemřelo padesát šest vězňů. Brazílie má v úmyslu posílit spolupráci s okolními zeměmi, aby omezila přísun zbraní a drog do věznic.


Pátrací týmy ve Venezuele našli šest dní po pádu vojenského vrtulníku živé cestující. Vrtulník se zřítil ve státě Amazonas se třinácti lidmi na palubě. Zatím není zřejmé, kdo nehodu přežil.

 

Podle vědců hrozí, že se z Antarktidy utrhne další obrovský ledovec. Předpokládá se, že se jedná o jeden z deseti největších popsaných ledovců. V prosinci se nečekaně zvětšila trhlina v ledové mase, která brání tomu, aby ledovec odplaval. Vědci v loňském roce upozornili, že trhlina roste rychle. V prosinci se pak náhle rozrostla o dalších osmnáct kilometrů za pouhých několik týdnů.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

BBC: Biden vzkazuje Trumpovi, ať dospěje; mexické protesty přerostly v rabování Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sold Out Biz: Jak se vypořádat s odmítnutím

    Byznys ·

    Odmítnutí klientem je pro obchodníka denním chlebem. I proto je nutností se s ním naučit pracovat. Obávané „ne“ totiž nemusí být konečné. Jak s odmítnutím pracovat, ab…

  2. BBC: Bojujte za Obamacare, vyzval Obama demokraty

    Společnost ·

    Prezident Spojených států amerických Barack Obama apeloval na demokraty, aby bránili jeho reformu zdravotnictví zvanou Obamacare. Tým nově zvoleného prezidenta Donalda…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.