BBC: Apple investuje do čínského konkurenta Uberu, chce tak poznat čínský trh

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že technologická společnost Apple investovala jednu miliardu dolarů do firmy Didi Chuxing. Jde o konkurenta alternativní taxislužby Uber. Apple se tak snaží přijít na to, jak funguje čínský trh.

V syrském hlavním městě Damašku zemřel významný vojenský velitel Hizballáhu Mustafa Badraddín. Libanonsko-šíitská organizace Hizballáh dnes informovala o tom, že jej u tamního letiště usmrtila exploze. Hizballáh podporuje syrskou armádu v občanské válce proti opozici. Badraddín byl jeden z nejvýše postavených velitelů v Hizballáhu a vedl operace na území Sýrie. Badraddín také čelil obvinění z vraždy bývalého premiéra Harírího. 14. února 2005 měl naplánovat pumový atentát, který připravil o život Harírího a dalších 21 lidí.

 

Sýrské vládní síly zablokovaly konvoj směřující do obleženého damašského předměstí Daráji. Pomoc přitom nedorazila do této oblasti déle než tři roky. OSN a Červený kříž uvedl, že konvoj nebyl vpuštěn ani přesto, že měl vyřízená veškerá potřebná povolení. V opozici držené Daráji je kolem 4 tisíc lidí drženo bez jakéhokoli přísunu potravin a zdravotní pomoci. Začátkem tohoto měsíce OSN uvedla, že syrská vláda odmítla povolit pomoc stovkám tisícům lidí.

 

Ekonomice eurozóny se dařilo začátkem roku podle nových údajů méně, než se původně uvádělo. Eurostat informoval o tom, že hrubý domácí produkt (HDP) států eurozóny stoupl během prvního čtvrtletí o 0,5 procenta. Koncem dubna ovšem statistici zveřejnili odhadovaný růst na hodnotě 0,6 %. Evropský statistický úřad ale uvedl, že drtivá většina z 19 zemí platících eurem zaznamenala vyšší růst. Pouze Lotyšsko a Řecko vykázalo propad. Největší německá ekonomika oproti tomu více než zdvojnásobila tempo růstu.

 

Technologická společnost Apple investovala jednu miliardu dolarů do společnosti Didi Chuxing. Jde přitom o čínského konkurenta alternativní taxislužby Uber. Apple se tak snaží přijít na to, jak funguje čínský trh. Alternativní čínská taxislužba denně poskytuje 11 milionů jízd a má 87 procentní podíl na čínském trhu.

 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

BBC: Apple investuje do čínského konkurenta Uberu, chce tak poznat čínský trh Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.