BBC: Amazon a Walmart čelí miliardové žalobě za porušení autorských práv

Zakladatel rapové skupiny Run-DMC Darryl McDaniels žaluje americké společnosti Amazon a Walmart za porušení autorských práv. Požaduje přitom úhradu škody dosahující na 50 milionů dolarů (více než 1,2 miliardy korun). Prodejci podle McDanielse protiprávně používali jméno skupiny na tričkách a čepicích. Informuje o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Člen rapové skupiny Run-DMC Darryl McDaniels uvedl, že výrobky prodávané prostřednictvím Amazonu, Walmartu i dalších obchodech porušily federální ochrannou známku a newyorské předpisy o hospodářské soutěži. McDaniels, který vlastní firmu Run-DMC Brand, si stěžuje, že maloobchodníci prodávali protiprávně oblečení se jménem jeho skupiny. Požaduje přitom úhradu škody v hodnotě 50 milionů dolarů. 

McDaniels řekl, že značka má „nesmírnou hodnotu“ a řada výrobců má přitom smluvené platné licence. Jde například o sportovní oblečení Adidas.

Amazon a Walmart se k žalobě zatím nevyjádřily.

McDaniels založil skupinu v roce 1981 společně s raperem Josephem „Run“ Simmonsem v newyorském Queensu. Třetího původního člena skupiny DJ Jam Mastera zastřelil roku 2002 v nahrávacím studiu neznámý útočník. 

___________________________________________________

BBC dále informuje:

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vyzval k vyhoštění 35 amerických diplomatů. Stalo se tak kvůli stejnému kroku, který uskutečnily Spojené státy v reakci na hackerské útoky ze strany Ruska. Ty měly přitom ovlivnit prezidentské volby v USA. Šéf ruské diplomacie tento záměr předložil prezidentovi Vladimiru Putinovi. Lavrov oznámil, že obvinění proti Rusku nejsou podložené patřičnými důkazy. Ruský premiér Dmitrij Medveděv řekl, že odstupující vláda prezidenta Baracka Obamy končí v „protiruské smrtelné křeči“.

 

Syrské příměří mezi tamním režimem Bašára Asada a protivládními rebely se do značné míry dodržuje. I tak vyšly na povrch zprávy o několika střetech, které příměří porušily. Ke střetům mělo dojít například mezi povstalci a vládními silami v severní provincii Hamá. Informovala o tom Syrská observatoř pro lidská práva, která sídlí ve Velké Británii. V dohodě figuruje mnoho povstaleckých skupin. Chybí v ní ovšem džihádisté z Islámského státu nebo kurdské Lidové obranné jednotky (YPG).

  

Nigerijské úřady zabavily před týdnem rýži, o které se domnívaly, že je vyrobená z plastu. Národní úřad pro potraviny a léčiva tuto domněnku vyvrátil. Uvedl ale, že rýže je „kontaminovaná“. Bakterie totiž přesahovaly povolené limity. Ministr zdravotnictví před týdnem uklidňoval vzniklou situaci se slovy, že neexistují „žádné důkazy“ pro tvrzení, že rýže je z plastu. Do jisté míry měl pravdu. Zkoušky na vzorcích rýže nicméně prokázaly, že je pro lidskou konzumaci nevhodná. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Amazon a Walmart čelí miliardové žalobě za porušení autorských práv Foto: Bryan Busovicki / Shutterstock.com: Daryl McDaniels

reklama

Další články

  1. 2016: Tyto velké ekonomiky letos trpěly nejvíce

    Byznys ·

    Tři z deseti největších světových ekonomik končí letošní rok v horší kondici, než s jakou do něj vstoupily. Podle serveru americké televize CNN však z toho mohou vinit…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.