BBC: Air India zavedla prodej letenek na místa pouze pro ženy

Indická letecká společnost Air India zavedla prodej letenek na místa rezervovaná pouze pro ženy. Za tyto budou označeny předních šest sedadel v řadě v ekonomické třídě. Opatření reaguje na zprávy o tom, že se cestující staly obětmi obtěžování, a to například i ve spánku. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Generální manažer Air India tamním médiím uvedl, že společnost chtěla uklidnit zejména ty cestující, které cestují samy. „Jako národní dopravce cítíme, že je naší povinností zvýšit úroveň komfortu pro cestující ženského pohlaví,“ řekl.

Už koncem tohoto týdne tak bude pro ženy k dispozici šest sedadel na vnitrostátních linkách v letadlech Airbus A320. V průběhu měsíců pak podle firmy mohou být rozšířena na další lety. Aerolinky také uvedly, že letadla nyní také ponesou uspávací injekce, které by se vypořádaly s obtěžujícími cestujícími, kteří se vymknou kontrole.

Již dříve byla v Indii pouze ženám vyhrazena některá sedadla ve vlacích. Za taková sedadla v letadlech nebude ženám účtován žádný poplatek.

__________________________________________________________

BBC dále informuje:

Americký prezident Barack Obama zmírnil trest vojákovi, který v roce 2010 předal tajné armádní materiály serveru Wikileaks v jednom z největších úniků utajených dokumentů v americké historii. Vojín Bradley Manning bude propuštěn v květnu. Původně mu byl vyměřen trest do roku 2045. Manning si nechal změnit pohlaví a jmenuje se nyní Chalsea Manningová. Podle kritiků vysílá Obamovo rozhodnutí zmírnit trest za narušení státní bezpečnosti špatný signál.

  

Prezident Spojených států amerických, Barack Obama, několik dní před koncem svého mandátu převedl půl miliardy dolarů do ekologického fondu. Fond má pomoci chudým zemím vyrovnat se s následky přírodních katastrof a investovat do ekologických energií. Fond představuje klíčový aspekt Pařížské dohody o klimatu. Předpokládá se, že nový prezident, Donald Trump, příspěvky do fondu zastaví.

 

Současný prezident západoafrické Gambie vyhlásil den před koncem svého mandátu devadesátidenní stav ohrožení. Prezident odmítá odstoupit a předat úřad vítězi prezidentských voleb, Adamovi Barrowovi. Ze země se na doporučení některých vlád vracejí zahraniční turisté. Mohlo by zde vypuknout násilí.

 

Na Ukrajině se neplodnému páru narodilo dítě zplozené novou metodou umělého oplodnění, do níž jsou zapojené tři osoby. Dítě má DNA obou rodičů a stopy DNA dalšího dárce. Je to poprvé, co byla tato metoda použita u neplodných rodičů. Podobnou metodu použili loni lékaři v Mexiku, aby rodiče na dítě nepřenesli dědičnou chorobu. Metoda nicméně vyvolává etické otázky.

 

Podle vědců si děti budují jazykové znalosti již v prvních měsících života. Nová studie sledovala děti narozené v Jižní Koreji posléze adoptované do Holandska. Když se v dospělosti učili korejsky, měli lepší výslovnost, než se očekávalo. To platilo i u dětí, které se dostaly do Holandska těsně po narození. Vědci doporučují rodičům, aby na své děti co nejvíce mluvili již v raných fázích života.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

BBC: Air India zavedla prodej letenek na místa pouze pro ženy Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

  1. BBC: Demokratický bojkot Trumpovy inaugurace roste

    Společnost ·

    Počet amerických Kongresmanů z řad demokratů, kteří budu bojkotovat inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa, vystoupal na 26. Mnozí z nich jako důvod uvedli nedávn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.