Basketbal pomáhá Nike na nohy

Přední výrobce sportovního oblečení Nike vykázal lepší než očekávané zisky. K lepším výsledkům pomohlo zejména oživení oživení basketbalového byznysu firmy. Čtvrtletní zisk vzrostl o 7,3 % na 842 milionů dolarů a tržby poskočily o 6,4 % na 8, 18 miliard dolarů. Basketbalová kategorie a značka Jordan představovaly zhruba 15 % z velkoobchodní příjmů Nike v letošním roce.

„Basketbal je zpět,“ řekl podle BBC prezident Nike Trevor Edwards na číselné analýzy. Nike, který je také světově největším výrobcem sportovní obuvi, vydal letos nové tenisky Jordan 31 a Kobe A.D, které si našly oblibu u spotřebitelů. Čelily přitom tvrdší konkurenci bot od hvězdy Národní basketbalové asociace (NBA) Stephena Curryho od značky Under Armour.

Prodeje v Severní Americe, která je největším trhem značky Nike, se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 3 %, v Číně až o 12 %. Akcie Nike po oznámení výsledků vzrostly o 1,8 % na 51,79 dolarů v úterý. Během celého roku jejich cena ale klesla o 17 %, čímž se společnost stala jedním z nejhorších představitelů Dow Jonesova indexu.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Basketbal pomáhá Nike na nohy Foto: August_0802 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kuba se dočká internetového připojení

    Společnost ·

    Kubánská vláda oznámila, že v havanských soukromých domech umožní dvouměsíční zkušební režim internetového připojení. Státem vedená telekomunikační společnost ETECSA p…

  2. Gazprom čeká letos rekordní vývoz plynu

    Byznys ·

    Ruský plynárenský gigant Gazprom očekává, že v letošním roce vyveze do zemí mimo země bývalého Sovětského svazu 180 miliard metrů krychlových plynu. V pondělí to uvedl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.