Bankovní rada ČNB dnes projedná devizové intervence a úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky dnes projedná měnovou politiku spojenou s devizovými intervencemi a úrokovými sazbami. Analytici předpokládají, že centrální bankéři ponechají beze změny závazek držet korunu nad hranicí 27 korun za euro. Ani na úrokových sazbách by ČNB podle očekávání nic měnit neměla.. Ekonomové ovšem nevylučují slovní reakci na posilující korunu.  

„Jednání bankovní rady by nemělo přinést žádné překvapení. Neočekáváme změnu v současném nastavení měnové politiky ČNB, tedy ani změnu hladiny kurzového závazku, ani další oddálení intervenčního režimu,“ řekl hlavní ekonom ING Jakub Seidler.

Devizové intervence zahájila ČNB v listopadu 2013 v obavě z deflace. Na trhu centrální banka působila jen několik dní, ve kterých nakoupila devizy v hodnotě zhruba 200 miliard korun. Následně kurz nad 27 korunami za euro držel trh. Bankovní rada ČNB na svém únorovém zasedání oznámila, že neukončí režim devizových intervencí dříve než ve druhém pololetí 2016.

Dnešního zasedání rady se zúčastní všech sedm centrálních bankéřů.

 

Zdroj: ČTK

 

Bankovní rada ČNB dnes projedná devizové intervence a úrokové sazby Foto: Josef Hanus / Shutterstock.com - ČNB

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.