Banka Barclays ukončí většinu svých obchodů s komoditami

Druhá největší britská banka Barclays plánuje ustoupit od většiny svých obchodů s komoditami a na zbývajících trzích se chce zaměřit na elektronické obchodování. Barclays se podle listu Wall Street Journal snaží omezit velikost své investiční banky za účelem zlepšení výnosů a dodržení požadavků regulátorů.

Barclays opustí velkou část svých obchodů s kovy, energiemi a zemědělskými plodinami. V obchodování se vzácnými kovy, některými nástroji navázanými na ropu a plyn a s indexovými produkty bude ale i nadále pokračovat. Vedení banky dosud nesdělilo, kolik míst kvůli plánovanému opatření zruší. V obchodu s komoditami zaměstnává zhruba 160 lidí.

Krok druhé největší britské banky podle agentury Reuters znamená, že od loňského léta své divize obchodující s přírodními zdroji výrazně omezily či uzavřely tři z pěti předních bank v odvětví komodit. Banky se potýkají s klesajícími zisky a přísnějšími požadavky regulátorů na výši kapitálu, který je má ochránit před problémy v byznysu.

Americká JPMorgan Chase prodává svůj byznys s fyzickými komoditami nezávislému obchodníkovi Mercuria za 3,5 miliardy dolarů. Deutsche Bank na konci roku oznámila, že uzavírá své obchodování s ropou, obilím a některými kovy. Dvěma největšími finančními účastníky v odvětví přírodních zdrojů tak podle Reuters zůstávají Goldman Sachs a Morgan Stanley, které před 30 lety na Wall Street razily cestu obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK

Banka Barclays ukončí většinu svých obchodů s komoditami Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.