Bankéř obviněný z manipulací se sazbami u soudu řekl, že jeho nadřízení věděli, co dělá

Britský bankéř Tom Hayes, který čelí obvinění z podílu na manipulacích s londýnskou mezibankovní nabídkovou sazbou (LIBOR), podle BBC u soudu řekl, že jeho nadřízení včetně generálního ředitele o jeho aktivitách věděli.

Bývalý pracovník bank UBS a Citigroup odmítá vinu v celkem osmi případech obvinění ze spiknutí a podvodu v letech 2006 až 2010. Na svou obranu tvrdí, že jednal transparentně a nepokoušel se svoje kroky nijak maskovat nebo zakrývat. Uvedl, že si nebyl vědom toho, že by to co dělal, bylo špatné. Jedinou motivací pro něj bylo vydělat pro banku co nejvíce peněz a uspět v osobním hodnocení.

Hayes podle BBC u soudu dále řekl, že manipulace se sazbou LIBOR se děly už před jeho příchodem do banky UBS. Zmínil také frustraci z nízkého platu, protože si spočítal, že za tři roky bance vydělal 300 milionů dolarů, ale neměl pocit, že je za to náležitě odměněn. Zároveň dodal, že jen velmi malá část zisku banky pocházela z obchodování spojeného se sazbou LIBOR.

Hayes je vůbec prvním bankéřem, který stojí před soudem v rámci vyšetřování manipulací s mezibankovními sazbami.

Sazba LIBOR je úroková sazba používaná bankami po celém světě. Od její výše se odvíjí cena řady bankovních produktů v hodnotě bilionů dolarů.

 

Zdroj: BBC

 

Bankéř obviněný z manipulací se sazbami u soudu řekl, že jeho nadřízení věděli, co dělá Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek

    Byznys ·

    Česká zbrojovka z Uherského Brodu nedodá desetitisíce pušek na přezbrojení indické armády. Indové totiž zrušili tendr, ve kterém se česká firma dostala do užšího výběr…

  2. Řecko je v krizi, jeho kinematografie nikoliv

    ·

    ​​​​Řecká ekonomická krize trvá už přes 5 let a po nedělním referendu je budoucnost země stále nejasná. To však neplatí pro řeckou kinematografii, která na 50. ročníku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.