Bakala prodal podíl v britské firmě Ferrexpo, inkasoval 2,1 miliard korun

Podnikatel Zdeněk Bakala společně s obchodními partnery prodali téměř polovinu akcií, které drželi ve společnosti Ferrexpo. Inkasovali přitom okolo 69 milionů liber (2,1 miliardy korun). O obchodu informovala britská média. Bakala s partnery patří k druhému největšímu akcionáři Ferrexpa, jehož akcie uzavřely týden výrazným propadem. Od začátku roku ale posílily o více než 400 procent.

Ferrexpo vyrábí ocelové pelety. List Daily Mail napsal, že Bakala zjevně využil silného růstu kurzu akcií od začátku roku. Loni akcie podniku naopak výrazně klesly. Před dvěma týdny se dostaly na dvouleté maximum, k čemuž jim pomohl růst cen pelet. Díky tomu se zlepšily i vyhlídky firmy na další období.

Bakala akcie Ferrexpa prodal přes společnost Wigmore Street, kterou vlastní společně s firmou BXR Group. Bakala, jehož majetek časopis Forbes odhaduje na 20 miliard korun, patří k zakladatelům BXR.

Pětapadesátiletý Bakala v minulosti pracoval v investiční bance Credit Suisse First Boston v New Yorku a Londýně. V 90. letech založil investiční společnost Patria Finance.

 

 

Zdroj: ČTK

Bakala prodal podíl v britské firmě Ferrexpo, inkasoval 2,1 miliard korun Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Zdeněk Bakala

reklama

Další články

  1. Itálií otřáslo další zemětřesení

    Společnost ·

    Centrální Itálii dnes postihlo další silné zemětřesení. Podle italského Geologického a vulkanologického ústavu mělo sílu kolem 6,5 stupně a jeho ohnisko se nacházelo v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.