Baidu dostalo zelenou pro řízení samořízených vozů na silnicích Pekingu

Čínský technologický gigant Baidu Inc dostal od města Peking povolení testovat vozy s autonomním řízením v ulicích města. Nehledě na smrtelnou nehodu ve Spojených státech chce Čína posílit svou pozici v globálním závodě o vývoj samořídících vozidel, píše agentura Reuters.

Peking dal Baidu svolení testovat samořídící automobily na 33 silnicích o délce asi 105 kilometrů v předměstských méně obydlených oblastech. Šéf Baidu Robin Li ale vzbudil kritiku, když loni v červenci zkoušel autonomní řízení na pekingských silnicích přesto, že k tomu neměl povolení. Firma doufá, že se jí podaří dostat samořízené vozy do silničního provozu do roku 2019. Vozidla jsou vybavena jejím systémem Apollo.

Začátkem března Čína dala výrobcům automobilů s autonomním řízením SAIC Motor Corp Ltd a NIO licence ke zkušebním jízdám těchto vozů v Šanghaji.

 

Zdroj: ČTK 

Baidu dostalo zelenou pro řízení samořízených vozů na silnicích Pekingu Foto: Eziutka / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Údajný stoupenec IS prý ve Francii zabil dva lidi

    Společnost ·

    Možná dva lidé přišli v pátek o život na jihu Francie, kde údajný stoupenec Islámského státu, ozbrojený i granáty, zajal v jednom supermarketu několik rukojmích. Uvedl…

  2. v roce 2016 žilo na území Česka 493 400 cizinců

    Společnost ·

    V Česku ke konci roku 2016 pobývalo 493 400 cizinců. Šlo o největší počet od roku 1993. Proti roku 2015 se jejich počet zvýšil o 28 700. Informaci ve čtvrtek oznámil Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.