reklama

Babiš si nedokáže představit po celé volební období vládu bez důvěry

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si nedokáže představit, že by vláda bez důvěry fungovala celé čtyřleté volební období. Reagoval tak na výroky české hlavy státu Miloše Zemana. Ten naznačil, že by kabinet hnutí ANO vládl, přestože by ve Sněmovně nezískal důvěru. Babiš obdržel od Zemana v úterý pověření jednat o sestavení vlády. V pátek vyjádřil přesvědčení, že jeho kabinet důvěru získá.

Mohlo by vás zajímat

Zeman ve čtvrtek v televizi Barrandov naznačil, že by mu nevadilo, kdyby Babišův kabinet nezískal ve Sněmovně důvěru a že by ho nechal vládnout i navzdory tomu. „V čem se liší vláda bez důvěry od kabinetu s důvěrou Poslanecké sněmovny, když obě mohou vládnout maximálně čtyři roky? A o mně je známo, že používám Ústavu České republiky tvůrčím způsobem,“ řekl.

„Názor pana prezidenta respektuji, já ale touto cestou jít nechci. Doufám, že důvěru vládě se nám podaří získat. Nechci vyvolávat spory o interpretaci ústavy a nedokážu si představit, že by tu byla vláda bez důvěry celé čtyři roky,“ napsal Babiš.

„Mým cílem je sestavit vládu odborníků a uděláme všechno pro to, aby důvěru získala. Ve volbách jsme dostali hlas jednoho a půl milionu voličů a zasloužíme si dostat šanci ukázat, co umíme,“ uvedl rovněž Babiš. Už dříve řekl, že chce vytvořit menšinový kabinet, ve kterém by kromě členů ANO byli i nestraničtí experti.

 

 

Zdroj: ČTK

Babiš si nedokáže představit po celé volební období vládu bez důvěry Foto: ČTK/AP/Petr David Josek: Miloš Zeman a Andrej Babiš

reklama

Další články

  1. Příštím šéfem Fedu bude Powell, rozhodl Trump

    Byznys ·

    Prezident Spojených států Donald Trump zvolil příštím šéfem americké centrální banky (Fed) Jeromea Powella. Jde o člena rady guvernérů Fedu. Jestliže bude s nominací s…

  2. Bitcoin poprvé překročil hodnotu 7000 dolarů

    Byznys ·

    Hodnota digitální měny bitcoin se ve čtvrtek poprvé dostala přes hranici 7000 dolarů, během dopoledne narostla o dalších více než sedm procent až na 7045 dolarů (154 5…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.