reklama

Babiš jezdí po krajích a slibuje peníze, s vládou bez důvěry jde ale o troufalost

Český premiér v demisi Andrej Babiš jezdí po krajích a slibuje miliony. Veřejnost je z počínání šéfa hnutí ANO nadšená. Měla by si ale uvědomit, že jde o předsedu vlády bez důvěry, který ani neví, jestli bude v budoucnu premiérem. Slibuje tak peníze, které nemá pod kontrolou. Na portálu Youradio News o tom hovořil reportér Václav Dolejší ze Seznam Zprávy.

Mohlo by vás zajímat

„Dalo by se říct, že plní svůj volební ústřední slib, že bude stát řídit jako firmu. Já jsem s ním byl totiž teď na dvou výjezdech v regionech a Andrej Babiš navštívil zatím Liberecký a Zlínský kraj. Hodně všude slibuje peníze. Tu na nějaký obchvat z Nového Boru slíbí 300 milionů. Tu na opravu školky v Semilech další miliony, tu na nemocnici ve Zlíně. Takže všude jsou z něj lidé nadšení,“ řekl Dolejší.

Svým charismatem přitahuje podporovatele, kteří jsou z jeho počínání nadšení. Zmiňuje se i o konkrétních částkách, které na projekty vynaloží a podle Dolejšího doslova „péruje“ své ministry. Ministra dopravy Dana Ťoka se ptá, proč není opravena silnice a ministryně pro místní rozvoj se táže, proč nezískala dotace pro školku.

„Má to samozřejmě jeden háček, je to vláda bez důvěry, je v demisi a nejsem si úplně jistý, jestli by toto měl Andrej Babiš slibovat, když on sám neví, jestli bude za půl roku premiér. Jestli jeho vláda bude vládnout. Čili on činí nějaké závazky, u nichž není stoprocentní jistota, že je bude moci splnit,“ sdělil Dolejší.

Jde ale o kontrastní situaci. V Praze na Malé straně nemůže získat podporu ostatních politických stran. V regionech na druhou stranu pracuje na marketingu, kterým si získává přízeň české společnosti.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s reportérem zpravodajského portálu Seznam.cz Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Babiš jezdí po krajích a slibuje peníze, s vládou bez důvěry jde ale o troufalost Foto: ČTK/Vondrouš Roman: Andrej Babiš

reklama

Další články

  1. Ceny v průmyslu poprvé od konce roku 2016 klesly

    Byznys ·

    Ceny v průmyslu se letos v únoru poprvé od konce roku 2016 meziročně snížily, a to o 0,3 procenta. Ceny v zemědělství dále stoupaly, ale růst oproti lednu zpomalil. In…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.