Babišovu farmu Čapí hnízdo dnes navštíví prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman dnes navštíví farmu vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše Čapí hnízdo na Benešovsku. Babiš čelí kritice kvůli financování farmy. Získání evropských peněz na projekt kongresového centra a farmy někteří opoziční politici označují za dotační podvod. Zeman si spolu s Babišem a dětmi z klokánků prohlédnou farmu a zvířata na ní chovaná.

Dotaci na Čapí hnízdo prověřuje Evropský úřad proti podvodům (OLAF). Prezident kauzu považuje za mediální záležitost a kampaň. Babiš mu kauzu osvětlil při březnové návštěvě Hradu, při ní se také domluvili na návštěvě prezidenta v Čapím hnízdě.

Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova koncernu Agrofert. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně majitele dosáhla farma na evropskou dotaci kolem 50 milionů korun, kterou by firma z rozsáhlého koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila zpět mezi firmy Babišova koncernu. Poslancům na mimořádné schůzi Babiš řekl, že anonymní akcie farmy vlastnili, v době kdy dostala dotaci, členové jeho rodiny.

 

 

Zdroj: ČTK

Babišovu farmu Čapí hnízdo dnes navštíví prezident Zeman Foto: ČTK/Janovský Alexandr

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.