Babiš se na sněmu hnutí ANO pustil do ostré kritiky ostatních stran

Vicepremiér Andrej Babiš na sněmu hnutí ANO útočil na ostatní politické strany. Podle něj nevědí nic o problémech ostatních lidí a jen se snaží udržet moc a peníze. Obvinil je také, že se spojují proti jeho hnutí. Zároveň kritizoval i některé zástupce ANO, že dostatečně nepracují, nikoho však nejmenoval. Navrhl ale, aby se současní politici včetně něj samotného ve sněmovních volbách řadili na zadní místa kandidátek a spoléhali na preferenční hlasy.

„Copak mohou politici, co sedí ve Sněmovně 20 let, něco vědět o obyčejných lidech?“ řekl Babiš. Podle něj má většina politiků strach z toho, že by museli Parlament opustit a žít běžným životem.

Ostatní strany podle něj vzájemnou nevraživost jen předstírají. „Hrají si na levici a pravici, ale historicky mají stejný program - prachy a moc,“ řekl. Podle něj ostatní spojuje to, že se snaží uškodit ANO. „Okopávají nám kotníky, jen aby nás v očích voličů poškodili,“ řekl.

Babiš ale kriticky vystoupil i vůči některým politikům ANO, kteří podle něj dostatečně nepracují. Je třeba, aby ve vedení hnutí došlo ke změnám. Pokud se obsazení vedení nezmění, lidé, kteří v něm zůstanou, budou muset „zařadit dvojku“ , uvedl předseda hnutí.

Vyzval také, aby se nynější přední politici ANO ve sněmovních volbách zařadili na poslední místa kandidátek a spolehli se na to, že voliči jejich činnost ocení a dají jim preferenční hlasy, které by je do Sněmovny vynesly. „Potřebujeme lídry a lídři se nebojí,“ řekl. Sám chce kandidovat z posledního místa středočeské kandidátky ANO.

Babiš uvedl, že ANO stále hledá schopné lidi a že se ne vždy podaří takové najít. „Ano, taky se někdy seknu. Dobře víte, že se občas pro někoho rychle nadchnu, aniž dotyčného člověka dobře znám. Nejsem neomylný,“ prohlásil s poukazem na některé politiky ANO, kteří ve funkcích skončili.

V poslední době čelil ze strany ANO i Babiše kritice olomoucký hejtman Oto Košta (za ANO), kterého chce hnutí příští týden odvolat z funkce. Košta dorazil i na dnešní sněm, podle DVTV ale nebyl vpuštěn do hlavního jednacího sálu a byl mu vymezen pouze prostor pro veřejnost. Košta následně sněm opustil.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Babiš se na sněmu hnutí ANO pustil do ostré kritiky ostatních stran Foto: Andrej BABIŠ; Zdroj: ČTK/Šulová Kateřina

reklama

Další články

  1. Místo, kam migrují milionáři

    Byznys ·

    Možná vás to překvapí, ale Spojené státy ani Velká Británie nejsou top destinacemi, kam se ve velkém stěhují milionáři z celého světa. Je jí Austrálie. Podle americké …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.