Babiš odmítá rozdělení Ukrajiny na dva státy

Podle vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše Česko nesouhlasí s rozdělením Ukrajiny na dvě země, protože země v roce 1938 zažila podobnou zkušenost. Odpověděl tak dotazu na facebookové stránce svého hnutí. 

Babiš, který opakovaně kritizoval protiruské sankce, také napsal, že Evropská unie by neměla ustupovat agresi.

Babiš na dotaz Davida Horňáka uvedl, že si je česká vláda velmi dobře vědoma vážné krize na Ukrajině, včetně zabrání Krymu Rusy. „Nesouhlasíme s rozdělením Ukrajiny na dvě země. Podobnou situaci si dobře pamatujeme,“ řekl ministr financí ve své odpovědi. „Týkala se Československa a stala se v roce 1938. Ve jménu zachování 'míru' Západ Hitlerovi ustoupil a obětoval Československo, mimochodem zemi skvěle vyzbrojenou a schopnou ubránit se vojenské agresi,“ poznamenal také v narážce na mnichovskou dohodu.

Ani dnes podle něj nejsou západní země jednotné v přístupu k ukrajinské krizi a nedodržují jednotně sankce. Jako příklad uvedl výskyt "nežádoucích" ruských občanů na různých místech Evropy.

„Evropská unie, které jsme nedílnou součástí, je povinna udělat maximum pro to, aby se situace stabilizovala, aniž by ustupovala agresi,“ je přesvědčen Babiš. „Česká republika se jako člen EU připojila k sankcím proti Rusku a podporuje aktivity EU směrem k diplomatickému řešení krize, které vidíme jako jediné možné řešení,“ uvedl také muž, který dosud evropské sankce proti Rusku hodnotil převážně kriticky.

 

 

Zdroj: ČTK

Babiš odmítá rozdělení Ukrajiny na dva státy Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

reklama

Další články

  1. Euro je vůči dolaru nejníže za 11 a půl roku

    Byznys ·

    Jednotná evropská měna se včera propadla na novou nejnižší hodnotu vůči dolaru. Jedno euro se prodávalo za méně než 1,1 dolaru, což je nejméně od září 2003. Jednotná e…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.