Babiš odcestoval do Bratislavy, zahájil tam svou první bilaterální zahraniční návštěvu

Český předseda vlády Andrej Babiš v pátek přicestoval do Bratislavy a zahájil svou první bilaterální zahraniční návštěvu ve funkci premiéra. Úvodním bodem jeho cesty je setkání s jeho slovenským protějškem Robertem Ficem. Ten jej přivítal v rámci příjezdu na úřad slovenské vlády.

Hlavním tématem jednání Babiše s Ficem bude podle úřadu české vlády dvoustranná česko-slovenská spolupráce, a to především v dopravní infrastruktuře, obraně a bezpečnosti a v energetice. Slovenská strana od schůzky očekává také debatu o výročích, které si oba národy připomínají v letošním roce, včetně 100. výročí vzniku Československa (ČSR).

Po pracovním obědě a společné tiskové konferenci odpoledne premiéři položí věnce u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka a k památníku spoluzakladatele ČSR Milana Rastislava Štefánika.

Součástí Babišovy delegace jsou ministryně obrany Karla Šlechtová a ministryně financí Alena Schillerová. Šlechtová po schůzce se svým slovenským kolegou Peterem Gajdošem podepíše prováděcí smlouvu k dříve uzavřené mezistátní dohodě o vzájemné ochraně vzdušného prostoru.

 

 

Zdroj: ČTK

Babiš odcestoval do Bratislavy, zahájil tam svou první bilaterální zahraniční návštěvu Foto: ČTK/Šálek Václav: Slovenský premiér Robert Fico a jeho český protějšek Andrej Babiš

reklama

Další články

  1. Poprvé od roku 2009 klesl v USA prodej vozů

    Byznys ·

    Ve Spojených státech loni poprvé od roku 2009 klesl prodej automobilů. Došlo tak ke konci nebývalo dlouhého období růstu. Celkový prodej se snížil o 1,8 procenta na 17…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.