Babiš hodně slibuje, ale skutek utek

Ve středu český prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě Andreje Babiše podruhé za sebou premiérem. Rýsuje se nám tak pozvolna nová vláda. Reportér portálu Seznam Zprávy Václav Dolejší ale na portálu Youradio News říká, že se Babišová taktika pozvolna odhaluje. Oblasti zdravotnictví totiž slíbil přidat peníze. Zdá se ale, že od předvolebních slibů postupně ustupuje.

“Po jmenování se ukázalo, jak je to s Babišovými některými sliby. Ten den totiž vystoupil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch z hnutí ANO, aby vysvětlil, jak je to s tím slibovaným zvyšováním platů v nemocnicích pro zdravotní personál a pro sestřičky. Řekl větu, která je opravdu prazvláštní, ale je to přiznání. Řekl, že pan premiér nerozhodl, že platy zvýší,” řekl Dolejší.
Zdravotnické odbory a sestry se zdají být podvedeny. Kvůli tomu plánují na příští týden protesty. Podařilo se jim prokouknout českého premiéra, jenž křižuje republikou, navštěvuje nejrůznější místa a slibuje. Chybí stále to podstatné. Jde o uvolnění slibovaných peněz.
“Nemocnice kromě těch velkých fakultních patří krajům. Ty je spravují a Andrej Babiš jako premiér sice řekl, že by zvýšil platy, ale zařídit to musí vlastně někdo jiný a ten na to nemá peníze, neboť mu je Andrej Babiš nebo vláda nedali,” sdělil Dolejší.
Nyní je otázkou, zdali se stejný scénář nebude opakovat i v případě učitelů. Babiš totiž do čtyř let slibuje ve školství zvýšení platů na 45 tisíc korun. Stejnou otázku vyvolává skutečnost, zdali uvolní peníze na slibovaný obchvat, novou mateřskou školku a podobně. Může se ukázat, že jde o pouhé sliby nebo nějakou kampaň. U toho ale chybí to klíčové, jde o samotné peníze k zafinancování.

 

 

Zdroj: Youradio News

Babiš hodně slibuje, ale skutek utek Foto: Shutterstock.com: Andrej Babiš

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.