Babiš chce v Letňanech vybudovat společné sídlo ministerstev

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhuje postavit společné sídlo ministerstev u metra v pražských Letňanech. Píše o tom deník Právo. Kancelářský komplex by měl podle Babiše vyjít na šest miliard korun. Areál pro více než 11 tisíc pracovníků by však podle něj přinesl úspory a občanům pohodlnější vyřizování. Jako první by se do nových prostor přesunulo ministerstvo financí, po něm pak další resorty.

Myšlenku společného sídla ministerstev podle Práva měla v minulosti řada vlád. Nikdy se však neuskutečnila. Babiš odhaduje, že projekt vyjde na 6 miliard korun, jeho stavbu by financoval prodej současných vládních budov. „Budovy ministerstva by bylo možné prodat za velmi slušnou cenu, protože lze předpokládat, že by se z domů umístěných v centru staly byty nebo kancelářské prostory,“ řekl Babiš deníku Právo.

Sestěhování resortů na jedno místo by podle Babiše bylo výhodné z hlediska komunikace a logistiky. Ušetřilo by se také na energiích, ostraze nebo úklidu.

 

 

Zdroj: ČTK, Právo, Zet

 

 

Babiš chce v Letňanech vybudovat společné sídlo ministerstev Foto: Andrej Babiš; Zdroj: ČTK/Šálek Václav

reklama

Další články

  1. Zemřel zpěvák George Michael, podlehl infarktu

    ·

    V neděli zemřel britský zpěvák George Michael. Popové hvězdě, která měla řadu celosvětových hitů v 80. letech se skupinou Wham! i při pozdější sólové dráze, bylo 53 le…

  2. 5 nejhodnotnějších klubů NHL

    Byznys ·

    Průměrná hodnota klubu v Národní hokejové lize (NHL) dosahuje na 517 milionů dolarů. Jejich cena oproti loňskému roku vzrostla o tři procenta. Jaké jsou ale vůbec nejb…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.