Automobilky prožily na americkém trhu výsledkově smíšený listopad

Přední automobilky hlásí za listopad smíšené výsledky v prodeji ve Spojených státech. Největší americké automobilce General Motors odbyt na domácím trhu klesl o téměř tři procenta, zatímco konkurent Ford Motor zaznamenal nárůst o téměř sedm procent.

Ze zahraničních automobilek se na americkém trhu v listopadu dařilo například japonské společnosti Honda, která zaznamenala nárůst prodeje o více než osm procent. Odbyt největší japonské automobilky Toyota však v USA klesl o tři procenta.

Smíšené výsledky v USA hlásí rovněž značky z koncernu Volkswagen. Zatímco hlavní značka VW v listopadu utrpěla pokles o 1,6 procenta, luxusní značka Porsche zaznamenala nárůst o 0,8 procenta a Audi dokonce o 12,1 procenta.

Americké Národní sdružení prodejců automobilů (NADA) předpovídá, že celkový prodej automobilů ve Spojených státech se letos sníží na 17,1 milionu vozů z rekordních 17,55 milionu v loňském roce. Napřesrok pak počítá s dalším poklesem, a to na 16,7 milionu vozů, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Automobilky prožily na americkém trhu výsledkově smíšený listopad Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Americký Senát schválil Trumpovu daňovou reformu

    Společnost ·

    Americký Senát dnes schválil daňovou reformu, kterou prosazuje prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.