Automobilka PSA podváděla s emisemi u dvou milionů vozů

Automobilky Peugeot a Citroën, které spadají pod koncern PSA Group, podváděli při testech emisí u téměř dvou milionů naftových vozů. Informoval o tom francouzský deník Le Monde. Na základě jeho informací k tomuto stanovisku dospěl francouzský úřad pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů. Agentura Reuters uvedla, že mluvčí PSA odmítl používání podvodného softwaru pro testy emisí.

Vyšetřování automobilky bylo zahájeno začátkem dubna. Le Monde uvedl, že firmě hrozí pokuta ve výši pěti miliard eur (přes 130 miliard korun).

PSA není jedinou automobilkou, která je ve Francii vyšetřována kvůli podezření z podvodů s testy emisí naftových vozů. Francouzské úřady vyšetřují také italsko-americkou automobilovou skupinu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), německý koncern Volkswagen a francouzskou automobilku Renault.

Podvody s emisemi naftových aut se dostaly do centra pozornosti v září 2015, kdy Volkswagen v reakci na obvinění v USA přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

 

 

Zdroj: ČTK

Automobilka PSA podváděla s emisemi u dvou milionů vozů Foto: Hadrian / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trump nevylučuje vojenskou intervenci proti KLDR

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek nevyloučil vojenskou intervenci proti Severní Koreji. Podle jeho slov se země Kim Čong-una chová špatně, a to musí přestat. …

  2. Seznam.cz chystá vlastní televizní kanál

    Byznys ·

    Internetová jednička Seznam.cz chystá vlastní televizní kanál. Nabídne na něm veškerý video obsah, který zatím umísťuje pouze na internet. Zaregistrovala proto novou f…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.