Automobilka Škoda předvede v Berlíně nové SUV Kodiaq

Mladoboleslavský výrobce automobilů Škoda Auto dnes večer poprvé predvede v Berlíně svůj nový model Kodiaq. Nový automobil má doplnit již vyráběný menší vůz Yeti. Zároveň má posílit pozici značky v rostoucím segmentu sportovně užitkových vozů (SUV).

Kodiaq bude mít délku 4,7 metru a šířku 1,88 metru. Jeho zavazadlový prostor o objemu 720 až 2065 litrů bude největší ve třídě. Jako první model Škody bude Kodiaq vybaven na přání i třetí řadou sedadel. Díky možnostem sklápění, podélného posunu zadních sedadel a nastavení sklonu opěradel se může interiér auta přizpůsobit počtu osob i množství zavazadel.

Nový model slibuje více než 30 chytrých řešení Simply Clever: mimo jiné ochranu hran dveří, elektricky ovládanou dětskou pojistku zadních dveří nebo opěrky hlavy poskytující oporu při spaní. Na přání bude dodáván také vyhřívaný volant.

Kodiaq se široké veřejnosti poprvé představí na autosalonu v Paříži na přelomu září a října. Prodávat se začne v příštím roce. Je sedmým modelem značky, mezi které vedle menšího SUV Yeti, patří Citigo, Fabia, Rapid, Octavia a Superb. Škoda loni vyrobila přes jeden milion vozů. Patří do skupiny Volkswagen.

 

 

Zdroj: ČTK

Automobilka Škoda předvede v Berlíně nové SUV Kodiaq Foto: ČTK/Modrý David

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.