Automobilka GM v příštích třech letech investuje v USA více než 5 miliard dolarů

Největší americká automobilka General Motors Co. (GM) plánuje v příštích třech letech investice v hodnotě 5,4 miliardy dolarů (132,6 miliardy Kč) do svých závodů ve Spojených státech. Automobilka tím chce zvýšit a rozšířit výrobu a vytvořit tak 650 nových pracovních míst.

Firma uvedla, že 784 milionů dolarů investuje do svých tří závodů v Michiganu. Rozdělení dalších peněz upřesní GM v příštích měsících.

V letošním roce mají celkové kapitálové výdaje GM činit devět miliard dolarů. Peníze jsou určeny na zahájení výroby nových modelů a investice do nových technologií. GM pravidelně zhruba dvě třetiny těchto peněz investuje v Severní Americe.

GM od června 2009, kdy opustil režim bankrotové ochrany, investoval do svých závodů v USA 16,8 miliardy dolarů. Firma tak vytvořila více než 3650 nových pracovních míst a dalších 20.700 se jí podařilo díky tomu zachovat.

V prosinci však firma oznámila, že plánuje investovat pět miliard dolarů do modernizace a rozšíření svých čtyř továren v Mexiku. Průměrná mzda v automobilkách v Mexiku je osm dolarů za hodinu. V USA si zaměstnanci GM vydělají v průměru 58 dolarů za hodinu, napsaly agentury AP a Reuters.

GM má po celém světě 396 závodů a zhruba 215.000 zaměstnanců.

 

Zdroj: ČTK

Automobilka GM v příštích třech letech investuje v USA více než 5 miliard dolarů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.