Automobilka Ford otevřela v Indii nový závod

Automobilka Ford Motor zahájila výrobu v nové indické továrně, díky které má ztrojnásobit vývoz vozů z Indie. Do nového závodu Ford investoval jednu miliardu dolarů (25 miliard korun). 

Výrobní závod ve státě Gudžarát téměř zdvojnásobí výrobní kapacitu automobilky v zemi na 610 000 motorů a 440 000 vozů, řekl generální ředitel americké automobilky Mark Fields. Kapacita výroby závodu je 240 000 vozů a 270 000 motorů ročně, v případě potřeby však může být v budoucnosti zvýšena. V závodě nyní pracuje 2500 zaměstnanců. Dalších 7500 míst bude vytvořeno u dodavatelů.

Ford hodlá z Indie vytvořit své vývozní centrum pro kompaktní vozy, jako je EcoSpot nebo Ford Figo Aspire, který bude rovněž prvním vozem vyráběným v novém závodě, napsala agentura Reuters. Segment kompaktních vozů v Indii by měl do roku 2018 vzrůst na 1,6 milionu vozů z 1,1 milionu loni. Na celkovém prodeji aut v zemi mají kompaktní vozy podíl 45 procent.

 

Zdroj: ČTK

Automobilka Ford otevřela v Indii nový závod Foto: Ovu0ng / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.