Automobilka Audi v červenci prodala víc vozů než její rival BMW

Výrobce luxusních vozů Audi, který patří do skupiny Volkswagen, v červenci překonal v prodeji svého většího konkurenta BMW. Prodej vozů BMW se v červenci zvýšil o 13,5 procenta na 128 594, zatímco prodej vozů Audi stoupl o 9,8 procenta na 131 300. Stalo se tak již potřetí v letošním roce, za prvních sedm měsíců roku však Audi stále zaostává.

Bavorská BMW je největším výrobcem luxusních aut na světě. Od začátku roku BMW nad Audi vede o zhruba 21 000 vozů.

Trojkou na trhu luxusních vozů je Mercedes-Benz, který patří do skupiny Daimler. Náskok BMW nad Mercedesem od počátku roku činí 122 000 vozů. Audi sesadila Mercedes z pozice dvojky v roce 2011, obě automobilky si ale daly cíl překonat do konce desetiletí v prodeji BMW.

Analytici upozorňují, že boj na trhu s luxusními vozy přiostřuje. Rozdíl v prodeji automobilek je malý a šance má podle agentury Reuters nadále i Mercedes, který chystá řadu nových modelů.

Audi sice v prodeji aut zaostává za BMW, podařilo se mu ale předstihnout BMW v ziskovosti. Audi je nejziskovější značkou Volkswagenu a ve druhém čtvrtletí automobilka přispěla k zisku celé skupiny asi 40 procenty. Zisk činil 3,43 miliardy eur (asi 88,6 miliardy Kč).

Zdroj: Reuters, ČTK

Automobilka Audi v červenci prodala víc vozů než její rival BMW Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.