Aténská akciová burza se dnes neotevře, čeká se na ministerský dekret

Aténská akciová burza ve středu obchodování neobnoví. Podle agentury Reuters to řekl nejmenovaný vysoce postavený činitel řeckého regulátora pro trhy s cennými papíry. Ten také uvedl, že úřady čekají na vydání ministerského dekretu. Akciová burza v Aténách je zavřená už měsíc. 

Obchodování na aténské akciové burze se dnes neobnoví. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný vysoce postavený činitel řeckého regulátora pro trhy s cennými papíry. Úřady podle něj nadále čekají na příslušný ministerský výnos. Aténský akciový trh je zavřený už měsíc.

„Trh se dnes neotevře a čekáme na ministerský dekret. Jakmile bude vydán, může se sejít rada pro kapitálové trhy,“ sdělil podle Reuters nejmenovaný činitel.

Akciová burza v Aténách (ASE) byla spolu s řeckými bankami uzavřena 29. června, a to v důsledku řecké dluhové krize. Banky se znovu otevřely před týdnem v pondělí, výběry peněz z účtů ale zůstaly omezeny.

Evropská centrální banka (ECB) dala v úterý Řecku povolení k tomu, aby obnovilo obchodování na burze. Na transakce zahraničních investorů by se podle doporučení ECB žádná omezení vztahovat neměla. Domácí investoři budou moci kupovat akcie za finanční prostředky, které drží v hotovosti; ze svých účtů v řeckých bankách si peníze na nákup akcií podle plánu schváleného ECB smět vybrat nebudou, napsala agentura Reuters.

Předseda řecké komise pro kapitálové trhy Konstantinos Botopulos v úterý řekl, že obchodování na aténské akciové burze se obnoví ve středu nebo ve čtvrtek.

 

Zdroj: Reuters, ČTK

Aténská akciová burza se dnes neotevře, čeká se na ministerský dekret Foto: Michal Kvapil/ZET

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.