Aston Martin chce nyní vyrábět jachty a dětské kočárky

Britská automobilka Aston Martin, která je známá zejména z filmů o Jamesi Bondovi, expanduje mimo silnice. Chce se nyní soustředit na další luxusní zboží, jako jsou jachty, kabelky, dětské kočárky, ale i byty. Následuje tak trend dalších luxusních značek, které se vydávají mimo své vlajkové produkty. Informoval o tom server agentury Bloomberg.

V Londýně dokonce vznikla nová prodejna v exkluzivní čtvrti Mayfair, která je nákupní Mekkou všech zbohatlíků. Zatímco obchod zatím nabízí zmíněné dětské kočárky za 4 tisíce dolarů, kabelky za 1500 dolarů nebo okrasné mísy, ambice Aston Martin jdou mnohem dál. „Nebylo by skvělé, kdyby jste přistáli v nějakém luxusním přístavu, pobyli v apartmánu Aston Martin se svým zaparkovaným automobilem Aston Martin na parkovišti zatímco by vaše Aston Martin loď kotvila venku,“ řekl generální ředitel Andy Palmer při čtvrtečním otevření prodejny.

Rozšiřováním značky mimo automobily může ale Aston Martin riskovat svou image. Strategie ovšem odráží snahu jiných luxusních značek, které se snaží vymnout ze svých tradičních výklenků. Například Fendi expanduje do hotelů a švýcarský výrobce hodinek Hublot zase do lyží. Poptávka po drahých vozidlech (a nejen jich) je omezena nutností obrany exkluzivity. To vyvíjí tlak na  vytváření nových zdrojů příjmů.

Problém luxusních automobilových značek je například i malý zájem čínského trhu o sportovní vozy. Uprostřed ploché poptávky na čínském trhu ale podle Bloombergu automobilce Aston Martin nyní pomáhá pokles libry, za kterým stojí odchod Velké Británie z Evropské unie. Nízká libra totiž zvyšuje prodej mimo svou domovskou zemi. 

I tak to ale nemusí stačit. Aston Martin prodává jen 15 procent svých vozů ke spotřebitelům v EU. Firma nyní doufá, že nové obchodní dohody s Čínou, USA a Indií posílí její vyhlídky v těchto zemích. I za tímto účelem a za účelem podpory značky je nový obchod v Londýně zaměřen.

 

 

Zdroj: Bloomberg, Zet

 

Aston Martin chce nyní vyrábět jachty a dětské kočárky Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.